Подрузі екс-президента Південної Кореї дали три роки в'язниці

Прокурори вимагали призначити їй сім років за використання зв'язків президента, щоб влаштувати в університет свою дочку Копирайт изображения Reuters
Image caption Прокурори вимагали призначити їй сім років за використання зв'язків президента, щоб влаштувати в університет свою дочку

Суд в Південній Кореї засудив Чхве Сун Сіль, багаторічну подругу і радника екс- президента Південної Кореї. Жінка опинилася в центрі корупційного скандалу. Її засудили до трьох років ув'язнення за звинуваченням у зловживанні владою.

Чхве Сун Сіль ще має постати перед судом за іншими звинуваченнями.

Цей скандал призвів до імпічменту президента Пак Кин Хе, проти якої також висунули звинувачення в корупції.

Прокурори вимагали призначити Чхве Сун Сіль сім років за використання зв'язків з Пак Кин Хе, щоб влаштувати в університет свою дочку.

Також, за даними слідства, вона тиснула на керівництво університету, щоб дочці ставили оцінки за роботи, які вона ніколи не робила, і зараховували іспити, які вона не здавала.

Чхве Сун Сіль також звинувачують у тому, що вона брала з відома Пак Кин Хе хабарі від великих компаній. За цим звинуваченням суд ще не прийняв рішення.

Скандал навколо Пак Кин Хе і Чхве Сун Сіль розгорівся після того, як журналісти знайшли в сміттєвому баку готелю планшет з секретними документами, серед яких були тексти промов президента Південної Кореї. Пізніше вона зізналася, що в перші роки на посаді радилася зі своєю подругою під час підготовки до виступів і допустила її до секретних документів.

Після цього у Південній Кореї прокотилася хвиля протестів, учасники яких вимагали відставки президента. Демонстранти заявляли, що у Пак Кин Хе "немає навіть базових якостей для управління країною".

Офіційні звинувачення в зловживанні владою і перевищенні повноважень пред'явили Чхве Сун Сіль в листопаді минулого року.

Прокуратура звинуватила Чхве Сун Сіль в тому, що вона незаконно змушувала великий бізнес вносити багатомільйонні пожертвування в пов'язані з нею неурядові фонди.

У грудні за імпічмент Пак Кин Хе проголосував південнокорейський парламент.

А в березні Конституційний суд Південної Кореї підтримав імпічмент Пак, після чого її відсторонили від влади. 31 березня екс-президента арештували і помістили в слідчий ізолятор.

Офіційні звинувачення Пак Кин Хе були пред'явлені 17 квітня. Її підозрюють у хабарництві, зловживанні владою і незаконному тиску.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему