Меркель: пропозиція Мей щодо "брекзиту" - гарний початок

Меркель і Мей Копирайт изображения AFP

Канцлер Німеччини Ангела Меркель назвала "гарним початком" намір британського уряду забезпечити права громадян ЄС, які мешкають у Британії, після "брекзиту".

Втім, за словами пані Меркель, лишається "дуже багато інших питань" стосовно "брекзиту".

Раніше прем'єр-міністр Британії Тереза Мей запропонувала надати постійну посвідку на проживання всім громадянам країн ЄС, які прожили у Сполученому Королівстві не менше п'яти років.

Цей статус дозволить їм і після виходу Британії із ЄС без перешкод жити в країні і користуватися державними послугами освіти й охорони здоров'я, а також соціальними пільгами.

Цю пропозицію пані Мей озвучила на самміті ЄС в Брюсселі у четвер. Вона стосується 3,2 млн громадян ЄС, які зараз мешкають у Британії.

"Сьогодні Тереза Мей дала чітко зрозуміти, що громадяни ЄС, які перебувають у Британії протягом п'яти років, можуть зберігати усі свої права. Це хороший початок", - сказала пані Меркель після переговорів у четвер.

"Але, звичайно, існує багато, багато інших питань про "брекзит": стосовно фінансів, відносин з Ірландією. А це означає, що у нас іще багато роботи до жовтня", - додала вона.