КНДР заперечує тортури американського студента

Отто Вормбієр Копирайт изображения Reuters

Уряд Північної Кореї заперечує, що катував 22-річного Отто Вормбієра, який перебував понад 15 місяців у північнокорейської в'язниці і помер згодом після повернення у США.

Пхеньян каже, що з юнаком поводилися "відповідно до міжнародних правил", і вважає необґрунтованими скарги батьків студента.

Повідомлення Центрального телеграфного агентства Кореї стало першою офіційною реакцією на його смерть.

Отто Вормбієр помер у понеділок 19 червня удома в Огайо. До цього він провів понад 15 місяців в ув'язненні в КНДР.

Президент США Дональд Трамп засудив "жорстокий режим" Північної Кореї.

Північна Корея передала 22-річного Отто Вормбієра Сполученим Штатам минулого тижня, заявивши, що робить це з "гуманітарних міркувань".

До цього моменту Вормбієр, імовірно, вже понад рік перебував у комі.

Його батьки кажуть, що із їхнім сином "жахливо і болісно поводились". В результаті Отто Вормбієр, якого ув'язнили у КНДР за спробу вкрасти агітаційний плакат з готелю, помер на батьківщині, так і не прийшовши до тями.

Президент Трамп заявив, що з Вормбієром "сталося багато поганого", але додав: "Принаймні ми змогли повернути його додому до батьків, які були такі раді побачити його, попри його дуже важкий стан".

Північна Корея стверджує, що пан Вормбієр заразився ботулізмом - рідкісним захворюванням, яке призводить до паралічу - незабаром після судового процесу в березні 2016 року. Йому дали снодійне, і відтоді він не виходив з коми.

Однак команда лікарів, яка лікувала Отто вже у США, заявила, що у нього не було жодних ознак ботулізму.

На їхню думку, він постраждав від "важкої неврологічної травми" невідомого походження. Ця травма призвела до великої втрати мозкової тканини.

Пан Вормбієр міг відкривати очі, однак ні на що не реагував.

Новини на цю ж тему