Облицювання 27 житлових висоток Англії "не відповідає вимогам"

Гренфелл-тауэр Копирайт изображения Getty Images
Image caption Облицювання деяких висоток в Англії виявилося схожим на те, що використовували в згорілому багатоповерховому будинку в Лондоні

27 житлових багатоповерхівок у 15-ти районах Англії визнані такими, що не відповідають вимогам пожежної безпеки, заявила влада. Фасади цих будинків облицьовані вогненебезпечним матеріалом.

Раніше влада терміново евакуювала мешканців 650 квартир у п'яти житлових вежах в лондонському районі Камден. Таке рішення ухвалили через побоювання з приводу невідповідності облицювання будівель вимогам пожежної безпеки.

Як з'ясувалося, облицювання п'яти багатоповерхівок в Камдені таке саме, що і в багатоповерховому будинку Гренфелл-тауер, де в результаті пожежі загинули щонайменше 79 людей.

У муніципальній раді лондонського району Камден повідомили, що в будівлях проведуть роботи із заміни облицювання. Очікують, що ці роботи триватимуть 3-4 тижні. Жителів евакуйованих будинків переселили в готелі та інші місця тимчасового розміщення.

Водночас жителі 85-ти квартир житлового комплексу Chalcots Estate в Камдені відмовилися покидати свої будинки.

Як заявила представник муніципальної ради Джорджія Гулд, якщо люди не погодяться виїхати, "це стане проблемою для пожежних служб".

"Я знаю, це складно, але Гренфелл змінив усе. Ми просто не можемо ризикувати безпекою наших жителів", - сказала пані Гулд.

Зараз експерти з пожежної безпеки масово перевіряють висотні будівлі в Лондоні.

У п'ятницю лондонська поліція офіційно підтвердила, що причиною пожежі в багатоповерховому будинку Гренфелл-тауер стало загоряння холодильника в одній з квартир.

У поліції також підтвердили, що зовнішня обшивка будинку, яку журналісти вже давно вважали причиною надшвидкого поширення вогню по будівлі, дійсно не відповідала вимогам пожежної безпеки.

Пожежа в 24-поверховому житловому будинку на заході Лондона спалахнув 14 червня. За свідченнями очевидців, вогонь швидко поширився по всій висоті будівлі відразу, як загорілося облицювання фасаду.

Слідство припускає, що під час торішнього ремонту компанія-підрядник облицювала будинок не вогнетривкими, а більш дешевими панелями з легкозаймистою основою з пластику.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему