Тіллерсон: Катару буде складно виконати частину вимог

Кордони Копирайт изображения AFP
Image caption Ер-Ріяд закрив кордони з Катаром і розірвав усі наземні, морські і повітряні сполучення

Деякі вимоги чотирьох арабських країн, які повинна виконати влада Катару, аби вони зняли блокаду - буде "складно" виконати, заявив державний секретар США Рекс Тіллерсон.

Проте пан Тіллерсон зазначив, що Катар розглядає список вимог і підкреслив, що деякі пропозиції є основою для діалогу, який веде до вирішення кризи.

Держсекретар також закликав країни до переговорів, аби зупинити тероризм та вести боротьбу з екстремізмом.

Копирайт изображения AFP
Image caption Рекс Тіллерсон заявив про можливість діалогу Катару з арабськими країнами

За його словами, використання поміркованої риторики "допомогло б знизити напругу" у відносинах між Катаром і країнами регіону.

У суботу міністр закордонних справ Катару відхилив список із 13 умов, які висунула Саудівська Аравія та її союзники, Єгипет, ОАЕ та Бахрейн.

Вони звинувачують Катар у підтримці тероризму. Катар ці закиди заперечує.

Катар понад два тижні перебуває під безпрецедентним дипломатичним та економічним тиском. Їжею та іншими товарами країну забезпечує Іран і Туреччина.

Чотири країни на чолі із Саудівською Аравією вимагають, аби Катар скоротив свої зв'язки з Іраном і закрив турецьку військову базу. Вони дали на виконання цих вимог 10 днів.

Крім того, країни затоки просять Катар закрити свою телекомпанію Al Jazeera.

Після того, як вимоги були зроблені в п'ятницю, прес-секретар Білого дому Шон Спайсер заявив, що суперечка була "сімейною проблемою", яку країни повинні вирішити разом.

Новини на цю ж тему