Ведучі "Эхо Москвы" заговорять українською

Ведучий "Ехо" Матвій Ганапольський Копирайт изображения UNIAN
Image caption Ведучий "Ехо" Матвій Ганапольський пожартував, що радіостанцію за ефіри українською закриють

Ведучі російської радіостанції "Эхо Москвы" оголосили про запуск передачі українською мовою.

За їхніми словами, вона виходитиме по середах о 16:35. Випуск триватиме півгодини.

Про запуск програми ведучий Олексій Соломін оголосив у неділю в ефірі шоу "Ганапольское. Итоги без Евгения Киселева".

"Взявся вчити українську мову", - сказав пан Соломін.

Він закликав слухачів дзвонити в ефір програми і ставити питання українською, а також запропонував Матвієві Ганапольському "скласти їм компанію".

Пан Ганапольський народився у Львові, працює на "Ехо" з 1991 року. У березні 2014 року переїхав до України і почав працювати в українських медіа, залишившись при цьому ведучим і на "Ехо". 20 липня 2016 року президент Петро Порошенко надав йому українське громадянство.

"Я дивлюся нормально (на це. - Ред.), розповідатиму якісь речі, які відбуваються в Україні, українською", - відповів Матвій Ганапольський Олексію Соломіну. При цьому він пожартував, що в середу рівно о 17:00 "Ехо" закриє російська влада.

У недільному ефірі пан Соломін повідомив, що програма називатиметься "А що там у хохлов". Однак пізніше він заявив Російській службі Бі-бі-сі, що назву і концепцію ще опрацьовують.

Згідно зі словником сучасної української літературної мови, слово "хохол" - це зневажливе або образливе прізвисько українців. Адміністрація Facebook у 2015 році почала блокувати користувачів, які вживають це слово.

За даними травневого опитування російської недержавної дослідницької організації "Левада-Центр", більшість (59%) росіян погано ставляться до України. "Дуже добре" - 2%, "в основному добре" - 24%.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему