Януковича повторно викличуть до суду

Янукович Копирайт изображения NATALIA KOLESNIKOVA/AFP

Оболонський районний суд Києва має намір повторно викликати екс-президента Віктора Януковича на засідання у справі про державну зраду.

Про це повідомив прокурор військової прокуратури Руслан Кравченко. За його словами, повістку опублікують в офіційних виданнях.

Раніше у понеділок Оболонський суд переніс засідання у справі про державну зраду Віктора Януковича на 29 червня.

Судді погодилися з аргументами адвоката про те, що, згідно із законодавством, для рішення про проведення спеціального (заочного) розгляду справи необхідна повторна неявка обвинуваченого до суду.

Зранку відбулося перше засідання суду у цій справі, на яке екс-президент не прибув.

Обвинувачення заявило, що не погоджується з рішенням суду, стверджуючи, що насправді Віктор Янукович не з'являвся на офіційні виклики набагато більше разів під час слідства.

"Понад п'ять разів він викликався до слідчого на досудовому розслідуванні, а також більше п'ятьох разів викликався Оболонським районним судом. Тому ми вважаємо, що повторність нез'явлення вже є", - заявив прокурор ГПУ Руслан Кравченко.

Він також сказав, що Віктору Януковичу надішлють офіційну повістку до Оболонського районного суду.

"Ми чекаємо приїзду Януковича, тому що він буде знову офіційно викликаний до суду, а якщо він не прибуде, то позиція обвинувачення буде такою ж, як і сьогодні: ми будемо клопотати про призначення спеціального судового провадження", - додав пан Кравченко.

Процес над Віктором Януковичем за звинуваченням у державній зраді розпочався 4 травня. Засідання вже кілька разів переносили.

У ГПУ кажуть, що отримали беззаперечні документальні докази державної зради Януковича. Одним із цих доказів, за версією прокуратури, є звернення екс-президента до лідера Росії Володимира Путіна із проханням ввести війська на українську територію.

У березні 2014 року на засіданні Ради безпеки ООН посол Росії Володимир Чуркін показав і зачитав листа від пана Януковича на адресу президента Росії з проханням про це.

Колишній президент заперечує усі звинувачення.

Процес над Віктором Януковичем став можливим завдяки запровадженню в Україні тимчасового механізму заочного засудження громадян, які переховуються від слідства понад півроку.

На сайті Оболонського районного суду зазначено, що Віктора Януковича викликали на 10 судових засідань, запланованих на 26, 29 червня, 6, 12, 13 липня, 3, 10, 17, 23 і 31 серпня 2017 року.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему