Вердикт присяжних у справі Нємцова: підсудні винні

Підсудні Копирайт изображения Getty AFP

У Московському окружному військовому суді колегія присяжних винесла свій вердикт у справі про вбивство російського опозиціонера Бориса Нємцова.

Всіх п'ятьох підсудних - Заура Дадаєва, Анзора Губашева, Шадіда Губашева, Темірлана Ескерханова і Хамзата Бахаєва - визнали винними в скоєнні цього злочину в складі організованої злочинної групи.

Про це повідомив кореспондент Російської служби Бі-бі-сі Віктор Нехезін.

Опозиційного політика вбили 27 лютого 2015 року в центрі Москви.

На питання, "чи доведено, що зазначені дії [вбивство] спільно і узгоджено з Губашевим А., Губашевим Ш., Ескерхановим, Бахаєвим і особою, щодо якої кримінальну справу припинено у зв'язку з його смертю, скоїв Дадаєв", ствердно відповіли 10 з 12 присяжних.

Крім того, присяжні ствердно відповіли на питання про те, чи доведена вина кожного підсудного окремо, і визнали, що жоден з обвинувачених не заслуговує поблажливості.

За винесеним вердиктом, Заур Дадаєв ввечері 27 лютого 2015 року вистрілив у Бориса Нємцова не менше шести разів, а потім втік з місця злочину.

В організації вбивства - в тому числі в придбанні зброї та боєприпасів, а також у стеженні за Нємцовим - йому допомагали четверо інших підсудних разом з ще одним спільником Бесланом Шавановим, кримінальну справу проти якого закрили в зв'язку з його загибеллю під час спроби затримання 7 березня 2015 року .

Всі п'ятеро заперечують свою провину.

На поблажливість не заслуговують

Колегія з 12 присяжних відповідала на 26 питань, які поставив перед ними суддя Юрій Житников.

Представники родини Бориса Нємцова вважають, що в ході процесу вони так і не почули від обвинувачення доказів провини Хамзата Бахаєва.

Перша група питань стосувалася безпосередньо вбивства Бориса Нємцова і ролі в цьому злочині кожного з підсудних.

Копирайт изображения AFP

В результаті всіх п'ятьох визнали винними в цьому, підстав для поблажливості немає, вирішили присяжні.

Друга група питань стосується звинувачень підсудних у незаконному придбанні, зберіганні та перевезенні вогнепальної зброї та боєприпасів до неї.

За цими пунктами звинувачення всіх п'ятьох підсудних також визнали винними і таким, що не заслуговують поблажливості.

"Висловили ненависть до чеченського народу"

Захист як мінімум одного з обвинувачених - Темірлана Ескерханова - вже заявив, що буде оскаржувати вирок. "Я в шоці. Цим вироком присяжні висловили ненависть до чеченського народу", - заявила адвокат Анна Бюрчієва.

"Той факт, що за час процесу були замінені вісім присяжних, вже багато про що говорить", - вважає адвокат.

Разом з тим адвокат Вадим Прохоров, який представляє інтереси родичів політика, заявив, що його клієнти згідні з більшою частиною вердикту. "Ми вважали, що вина Бахаєва не доведена, але присяжні вирішили, що і він винен", - додав він.

При цьому, як і раніше, Прохоров наполягає на тому, що справжнього організатора злочину не встановили. За словами Прохорова, під час процесу стало очевидно, що, всупереч поширеній думці слідства, організатор злочину - не Руслан Мухутдінов, "а колишній командир батальйону "Північ" Руслан Геремеєв".

Копирайт изображения Getty Images
Image caption П'ять підсудних

Сторона потерпілих і раніше наполягала, що за вбивством Нємцова стоїть Геремеєв, знайти якого слідство так і не змогло, але в матеріалах справи він не фігурує. Слідство вважає, що організатором і замовником злочину був інший Руслан - Мухутдінов, знайти якого теж не вдалося.

Прокуратура в свою чергу задоволена вердиктом. "Присяжні визнали, що даний зухвалий ганебний злочин скоєно саме в складі організованої групи", - заявила прокурор Марія Семененко.

З винесенням вердикту колегії присяжних довгий процес у справі про вбивство Бориса Нємцова, який розпочався 3 жовтня 2016 року, ще не закінчується.

Маючи на руках обвинувальний вердикт, суддя Юрій Житніков має тепер вирішити щодо покарання для кожного з підсудних.

Крім самого вердикту присяжних суддя буде керуватися тим, які терміни запросить для обвинувачених прокуратура на наступному засіданні, яке призначене на 4 липня.

Очікується, що на складання тексту вироку всім п'ятьом знадобиться не менше двох-трьох тижнів.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему