В Італії судитимуть бійця Нацгвардії України

Копирайт изображения Артем Шевченко
Image caption Затриманий боєць Батальйону Кульчицького Віталій Марків - крайній праворуч. Літо 2014 року, гора Карачун неподалік Слов'янська - саме неподалік цього міста у травні 2014 року загинув італійський фотограф Андреа Рокеллі, у причетності до смерті якого Італія підозрює українця

У вівторок італійський суд обиратиме запобіжний захід для українця Віталія Марківа.

Бійця Нацгвардії України затримали 1 липня за підозрою у причетності до смерті італійського фотографа Андреа Рокеллі, який загинув внаслідок мінометного обстрілу під Слов'янськом 24 травня 2014 року. Разом з ним тоді загинув російський журналіст Андрій Миронов.

Українця затримали під час візиту до матері в аеропорті Болоньї.

Українська генпрокуратура звернулася до італійської влади "з вимогою надати ґрунтовні докази вини Марківа Віталія або його негайного звільнення".

А заступник генпрокурора України Євген Єнін заявив, що "Рокеллі відвідав так звану "сіру зону" без погодження цього візиту із офіційною владою України".

"Як нам стало відомо з ордера на арешт, виданого прокурором міста Павія, мова йде про те, що у пана Марківа також є італійський паспорт. У той же час влада України розглядає його в першу чергу як громадянина України", - відзначив Євген Єнін.

Водночас у Батальйоні імені генерала Кульчицького, у якому служив і служить Віталій Марков, заявили, що він фізично не міг бути причетним до загибелі італійського журналіста, "оскільки станом на 24 травня 2014 року жодного міномету на озброєнні нашого батальйону не було".

Речник МВС Артем Шевченко, який разом з журналістами та волонтерами відвідували Слов'янськ влітку 2014 року, написав у Facebook, що всі вони "готові свідчити під присягою італійському правосуддю про обставини загибелі журналіста Рокеллі та перекладача Миронова, які стали їм відомі під час спілкування із українськими гвардійцями та десантниками на Карачуні".

Сили АТО та сепаратисти з "ДНР" звинувачують одне одного у смерті італійського та російського журналістів під Слов'янськом.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему