Суд над нацгвардійцем в Італії перенесли на середу - батальйон

Копирайт изображения Нацгвардія
Image caption Затриманий в Італії Віталій Марків є заступником командира взводу у Батальйоні Нацгвардії імені Генерала Кульчицького

Італійський суд переніс на середу обрання запобіжного заходу для українця Віталія Марківа, затриманого в Болоньї 1 липня. Про це повідомляють у Батальйоні імені генерала Кульчицького, де служить чоловік, з посиланням на його друзів у Італії.

"Суд перенесено на даному етапі на добу, в зв'язку з вивченням матеріалів справи новим італійським адвокатом, який буде представляти Віталія", - йдеться у повідомленні.

Заступника командира взводу Нацгварідії України Віталія Марківа затримали італійські правоохоронці за підозрою у причетності до смерті фотографа Андреа Рокеллі. Останній загинув внаслідок мінометного обстрілу під Слов'янськом 24 травня 2014 року.

Українська генпрокуратура звернулася до італійської влади "з вимогою надати ґрунтовні докази вини Марківа Віталія або його негайного звільнення".

Заступник генпрокурора України Євген Єнін заявив, що "Рокеллі відвідав так звану "сіру зону" без погодження цього візиту із офіційною владою України".

"Як нам стало відомо з ордера на арешт, виданого прокурором міста Павія, мова йде про те, що у пана Марківа також є італійський паспорт. У той же час влада України розглядає його в першу чергу як громадянина України", - відзначив Євген Єнін.

Водночас у Батальйоні імені генерала Кульчицького, у якому служив і служить Віталій Марков, заявили, що він фізично не міг бути причетним до загибелі італійського журналіста, "оскільки станом на 24 травня 2014 року жодного міномету на озброєнні нашого батальйону не було".

Сили АТО та сепаратисти з "ДНР" звинувачують одне одного у смерті італійського журналіста під Слов'янськом.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему