ГПУ розслідує доведення Приватбанку до неплатоспроможності – Шлапак

приватбанк Копирайт изображения Reuters

За фактом доведення "Приватбанку" до неплатоспроможності порушено кримінальне провадження. Про це повідомив глава правління банку Олександр Шлапак.

"Генпрокуратура вперше відкрила кримінальні справи за статтями 218 та 220 - доведення банку до неплатоспроможності", - заявив пан Шлапак на прес-конференції.

Він уточнив, що йдеться про кредити 36 компаніям на 133 млрд гривень, які видали в жовтні-листопаді 2016 року.

Глава правління уточнив, що ставка за новими кредитами становила 10,5% річних, тоді як кредитний комітет банку затвердила ставку 34% річних.

"Це вершина фінансової піраміди "Приватбанку", - зазначив Олександр Шлапак.

За його словами, практично всі нові позичальники не вели господарську діяльність, були створені менш як рік тому і мали негативний фінансовий стан.

У понеділок, 3 липня, НБУ заявив, що держава змушена перейти до примусового стягнення боргів колишніх власників "ПриватБанку". 1 липня строк добровільної реструктуризації цих кредитів витік.

Водночас ГПУ, НАБУ і Спеціалізована антикорупційна прокуратура взялися розслідувати одразу кілька справ, пов'язаних із "ПриватБанком".

Колишній головний акціонер банку Ігор Коломойський твердить, що переговори про реструктуризацію боргів ідуть згідно планів.

У грудні 2016 року уряд за пропозицією НБУ і акціонерів "Приватбанку", найбільшими з яких на той час були Коломойський і Боголюбов, прийняв рішення про націоналізацію цього банку.

У червні 2017 року Кабмін на підставі висновків незалежного аудитора Ernst & Young вирішив докапіталізувати ПриватБанк ще на 38,565 млрд гривень.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему