У Китаї гею виплатять компенсацію за примусове лікування

Минулого місяця в Шанхаї пройшов гей-парад.

Автор фото, AFP/Getty

Підпис до фото,

Зараз обізнаність про проблеми ЛГБТ у Китаї зростає. Минулого місяця в Шанхаї пройшов гей-парад.

У Китаї чоловік-гей виборов у суді право на вибачення та компенсацію від психлікарні, яка проводила його примусове лікування для "навернення".

Чоловіка на прізвище Ю до лікарні у місті Чжумадянь в провінції Хенань відвезли його дружина та родичі ще 2015 року.

Його змушували приймати ліки та кололи ін'єкції протягом 19-ти днів.

Але суд визнав, що примусове поміщення чоловіка у психіатричну установу порушує його права, якщо він не становить небезпеки.

У лікарні 38-річному чоловікові поставили діагноз "порушення сексуальних вподобань".

Минулого місяця суд наказав лікарні опублікувати публічне вибачення у місцевих газетах та виплатити суму в 735 доларів США, повідомляє агенція AP із посиланням на копію судового рішення.

Втім, своєї думки про саму практику терапії із "навернення" геїв суд не висловив.

Пропустити подкаст і продовжити
подкаст
Що це було

Головна історія тижня, яку пояснюють наші журналісти

Випуски

Кінець подкаст

До 2001 року гомосексуальність вважалася психічним розладом в Китаї, і ставлення до геїв у цій країні лишається консервативним.

2014 року активіст із захисту прав геїв Пен Янгуй ліг у приватну клініку конвертаційної терапії в Пекіні, аби дослідити електрошокові процедури, які вона рекламувала.

Пізніше він подав до суду на лікарню через страждання, яких він зазнав, і виграв 500 доларів. Оголошення про цю послугу клініки згодом видалили з інтернету.

"Настав час для Китаю ухвалити закони про заборону терапії з примусового навернення геїв", - заявив він після судового рішення щодо клініки у Чжумадяні.

Зараз обізнаність про проблеми ЛГБТ у Китаї зростає. Минулого місяця в Шанхаї пройшов гей-парад.

Однак досі мільйони геїв у Китаї змушені одружуватися на гетеросексуальних партнерах і не показувати свою орієнтацію через тиск з боку сім'ї, кажуть правозахисні групи.

Як Китай намагається "навернути" геїв?

Ось методи лікування гомосексуальності, які пропонує книга "Консультативна психологія", яка є рекомендованим текстом для освіти в галузі психічного здоров'я:

1. Платонічні любовні стосунки: Знайдіть "елегантного і турботливого" представника протилежної статі. Спочатку встановіть дружні стосунки. Тоді сподівайтеся, що це переросте у щось більше.

2. Відштовхувальна терапія: Спровокуйте нудоту з блюванням або страх перед електричним струмом, щойно з'являються думки про коханця тієї ж статі.

3. Шокова терапія: Викличте великий шок у своєму житті, перемістившись у абсолютно нове середовище, аби розірвати зв'язок з попередніми друзями тощо.

4. Перемикання сексуальної орієнтації: Коли ви збуджені, практикуйте перемикання цього почуття на представника протилежної статі, використовуючи знімки та аудіозаписи.