У Китаї гею виплатять компенсацію за примусове лікування

Минулого місяця в Шанхаї пройшов гей-парад. Копирайт изображения AFP/Getty
Image caption Зараз обізнаність про проблеми ЛГБТ у Китаї зростає. Минулого місяця в Шанхаї пройшов гей-парад.

У Китаї чоловік-гей виборов у суді право на вибачення та компенсацію від психлікарні, яка проводила його примусове лікування для "навернення".

Чоловіка на прізвище Ю до лікарні у місті Чжумадянь в провінції Хенань відвезли його дружина та родичі ще 2015 року.

Його змушували приймати ліки та кололи ін'єкції протягом 19-ти днів.

Але суд визнав, що примусове поміщення чоловіка у психіатричну установу порушує його права, якщо він не становить небезпеки.

У лікарні 38-річному чоловікові поставили діагноз "порушення сексуальних вподобань".

Минулого місяця суд наказав лікарні опублікувати публічне вибачення у місцевих газетах та виплатити суму в 735 доларів США, повідомляє агенція AP із посиланням на копію судового рішення.

Втім, своєї думки про саму практику терапії із "навернення" геїв суд не висловив.

До 2001 року гомосексуальність вважалася психічним розладом в Китаї, і ставлення до геїв у цій країні лишається консервативним.

2014 року активіст із захисту прав геїв Пен Янгуй ліг у приватну клініку конвертаційної терапії в Пекіні, аби дослідити електрошокові процедури, які вона рекламувала.

Пізніше він подав до суду на лікарню через страждання, яких він зазнав, і виграв 500 доларів. Оголошення про цю послугу клініки згодом видалили з інтернету.

"Настав час для Китаю ухвалити закони про заборону терапії з примусового навернення геїв", - заявив він після судового рішення щодо клініки у Чжумадяні.

Зараз обізнаність про проблеми ЛГБТ у Китаї зростає. Минулого місяця в Шанхаї пройшов гей-парад.

Однак досі мільйони геїв у Китаї змушені одружуватися на гетеросексуальних партнерах і не показувати свою орієнтацію через тиск з боку сім'ї, кажуть правозахисні групи.

Як Китай намагається "навернути" геїв?

Ось методи лікування гомосексуальності, які пропонує книга "Консультативна психологія", яка є рекомендованим текстом для освіти в галузі психічного здоров'я:

1. Платонічні любовні стосунки: Знайдіть "елегантного і турботливого" представника протилежної статі. Спочатку встановіть дружні стосунки. Тоді сподівайтеся, що це переросте у щось більше.

2. Відштовхувальна терапія: Спровокуйте нудоту з блюванням або страх перед електричним струмом, щойно з'являються думки про коханця тієї ж статі.

3. Шокова терапія: Викличте великий шок у своєму житті, перемістившись у абсолютно нове середовище, аби розірвати зв'язок з попередніми друзями тощо.

4. Перемикання сексуальної орієнтації: Коли ви збуджені, практикуйте перемикання цього почуття на представника протилежної статі, використовуючи знімки та аудіозаписи.

Новини на цю ж тему