Шлапак: Приватбанк може стати "локомотивом" економіки

шлапак Копирайт изображения UNIAN
Image caption Олександр Шлапак планує завершити "антикризову каденцію" в банку

Попри великі проблеми, пов'язані з діяльністю банку до націоналізації, "Приватбанк" може стати "локомотивом української економіки", заявив на брифінгу голова правління банку Олександр Шлапак, повідомляє кореспондент ВВС Україна.

Він твердить, що головну проблему становлять так звані "токсичні кредити", пов'язані з колишніми власниками банку.

Проте, за його словами, додаткова капіталізація банку в 38 млн доларів дозволить подолати нестабільність пов'язану з цими кредитами та не впливатиме на операційну діяльність банку.

Доля цих кредитів і шляхи їх погашення мають бути вирішені під час переговорів із колишніми акціонерами.

За словами пана Шлапака, ці переговори тривають.

"Нацбанк правий у тому, що поки що в них немає результатів", - заявив пан Шлапак. Але, за його словами, результатів можна досягнути за допомогою спеціально відібраного міжнародного консультанта на чолі з компанією Rothschild & Co.

Олександр Шлапак заявив, що він не поділяє думки оглядачів, які вважають, що націоналізувавши "Приватбанку", держава отримала величезні проблеми та ще й заплатила за це десятки мільярдів гривень. За його словами, банк вже є лідером ринку у кількох галузях, зокрема, і в системі інтернет-банкінгу.

Крім того, він володіє найрозгалуженішою мережею відділень та банкоматів, а також унікальною командою ІТ-фахівців, завдяки яким, зокрема, банк не відчув жодних проблем, пов'язаних із кібернападом Petya.A, що вразив більшість українських державних установ та фінансових організацій.

Попри всі переваги банку, Олександр Шлапак заявив, що не змінюватиме свого рішення про відставку, яке правління має розглянути 20 липня.

Пан Шлапак також повідомив. що Генпрокуратура порушила кримінальне провадження щодо колишніх власників "Приватбанку" за доведення фінустанови до неплатоспроможності.

У грудні 2016 року уряд за пропозицією НБУ і акціонерів "Приватбанку", найбільшими з яких на той час були Коломойський і Боголюбов, прийняв рішення про націоналізацію цього банку.

Новини на цю ж тему