Саудівська Аравія і її союзники обговорять кризу в Катарі

Міністр закордонних справ Катару заявив, що вимоги до його країни спрямовані на "придушення свободи слова" Копирайт изображения Reuters
Image caption Міністр закордонних справ Катару заявив, що вимоги до його країни спрямовані на "придушення свободи слова"

Бахрейн, Єгипет, Саудівська Аравія та Об'єднані Арабські Емірати у середу обговорять кризу довкола Катару - через місяць по тому, як вони розірвали зв'язки з Катаром.

Переговори міністрів закордонних справ цих країн у Каїрі пройдуть в останній день, до якого Катар мусить прийняти перелік їхніх вимог. Інакше проти країни погрожують запровадити додаткові санкції.

Від Катару зокрема вимагають закрити інформаційний телеканал "Аль-Джазіра" та послабити зв'язки з Іраном.

Катар назвав цей перелік вимог "нереалістичним і неможливим".

Цю маленьку країну Перської затоки звинувачують в дестабілізації ситуації в регіоні, підтримці екстремізму і тероризму, однак вона це заперечує.

Протягом останніх тижнів Катар зазнав небачених дипломатичних та економічних санкцій з боку Саудівської Аравії, Єгипту, ОАЕ та Бахрейну.

Запроваджені обмеження спричинили нестабільність у цій багатій на нафту та газ країну, яка, втім, дуже залежить від імпорту, аби задовольнити основні потреби свого 2,7-мільйонного населення.

У понеділок Саудівська Аравія та її арабські союзники дали Катару додаткові два дні, щоб він прийняв їхній ультиматум.

Доха відреагувала на ці вимоги, але жодних подробиць оприлюднено не було. Катар зазначив, що вимоги порушують міжнародне право.

У вівторок міністр закордонних справ Катару Шейх Мохаммед бін Абдул Рахман аль-Тані назвав вимоги нереалістичними.

"Йдеться не про тероризм, а про придушення свободи слова", - сказав він.

Чотири арабські країни звинувачують Доху в підтримці ісламістських угруповань, які вони вважають терористичними організаціями, зокрема руху "Брати-мусульмани", що отримує платформу для виступів на каналі "Аль-Джазіра".

Катар заперечує всі звинувачення.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему