США зняли заборону на провезення електроніки з Туреччини і ОАЕ

Ноутбук Копирайт изображения AFP/Getty Images

Авіакомпанія Emirates повідомила про скасування заборони на провезення у ручній поклажі електронних пристроїв, таких як ноутбуки та планшети, на рейсах до США.

Turkish Airlines також повідомила про зняття заборони на своїх рейсах зі стамбульського аеропорту імені Ататюрка.

У березні влада США, а потім і Британії, запровадила обмеження на провезення в ручному багажі будь-яких електронних пристроїв, крім мобільних телефонів - через побоювання, що там можна сховати бомбу.

Заборона США торкнулася рейсів дев'яти авіакомпаній із восьми країн з переважно мусульманським населенням - Туреччини, Марокко, Йорданії, Єгипту, ОАЕ, Катару, Саудівської Аравії та Кувейту.

У прес-службі Emirates розповіли, що авіакомпанія співпрацювала спільно з американською владою, щоб відповідати новим вимогам безпеки на рейсах у США.

За даними турецьких ЗМІ, перший літак Turkish Airlines, що вилетів після скасування заборони, вже приземлився у США.

На сайті авіакомпанії зазначено, що якщо пасажири летять до США з аеропорту імені Ататюрка, їм дозволено брати з собою в літак всі їхні електронні пристрої.

Авіакомпанія Emirates, яка вважається найбільшою на Близькому Сході, здійснює рейси до 12-ти американських міст.

Turkish Airlines літає у понад 40 американських міст.

За день до того США зняли заборону на провезення електроніки на рейсах Etihad з Абу-Дабі.

Аналогічні обмеження, запроваджені в Британії, поки що лишаються.

Тиждень тому влада США оголосила про посилення заходів безпеки на всіх авіарейсах з-за кордону. Авіакомпаніям дали три місяці на підготовку до цих заходів огляду, інакше їм можуть заборонити польоти в США.

Таким чином, посилені перевірки торкнуться пасажирів двох тисяч авіарейсів, які щодня прибувають до США з 280 аеропортів світу.