Суд над підозрюваними у збитті MH17 проведуть у Нідерландах

макет Копирайт изображения AFP

Суд над підозрюваними у справі про збиття лайнера рейсу MH17 авіакомпанії Malaysia Airlines відбудеться у Нідерландах.

Про це голландське міністерство безпеки і правосуддя оголосило незадовго до третьої річниці цієї авіакатастрофи, яка сталася на сході України.

Як повідомляє з Гааги кореспондент ВВС Анна Холліган, рішення про юрисдикцію справи ухвалила команда із розслідування катастрофи, до якої входять представники Австралії, Бельгії, Малайзії та України.

Звинувачення у загибелі 298 людей, які перебували на борту літака, досі нікому не пред'явили.

Втім, слідчі визначили список осіб, які потенційно можуть їх цікавити, однак жодних імен не назвали, зазначає кореспондент ВВС.

За її словами, Голландія була очевидним вибором: Нідерланди мають розвинену систему правосуддя, необхідну інфраструктуру, і найбільша кількість жертв катастрофи були громадянами саме цієї країни.

Багато з родичів загиблих розчаровані тим, наскільки багато часу потрібно, щоб притягти до відповідальності тих, хто збив літак, додає наш кореспондент.

Президент України Петро Порошенко заявив, що Україна буде "максимально сприяти і надавати допомогу Нідерландам для якнайшвидшого покарання винних".

Трагедія з "Боїнгом-777" сталася у небі над Донбасом 17 липня 2014 року.

Літак прямував рейсом MH17 з Амстердама в Куала-Лумпур. На його борту перебували 298 людей, усі загинули.

Рада безпеки Нідерландів у доповіді щодо обставин аварії назвала причиною катастрофи те, що у лайнер влучила ракета класу "земля - повітря", яку випустили з установки "Бук" російського виробництва.

Росія категорично заперечує свою причетність до трагедії.

Новини на цю ж тему