У "ДНР" кажуть, що не знають, де зниклий журналіст Асєєв - Оліфер

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Журналіст працював у Донецьку, але перестав виходити на зв'язок на початку червня

Представники самопроголошеної "ДНР" заявили, що не знають, де перебуває зниклий донецький журналіст Станіслав Асєєв. Про це за підсумками зустрічі Тристоронньої контактної групи у Мінську повідомила речниця представника України Леоніда Кучми Дарка Оліфер.

"У нас немає інформації про долю журналіста Станіслава Асєєва: представники ОРДО (Окремих районів Донецької області. - Ред.) стверджують, що у них немає ніяких даних про Станіслава", - написала пані Оліфер у Facebook.

Станіслав Асєєв тривалий час працював у Донецьку під псевдонімом, однак 2 червня цього року перестав виходити на зв'язок. Його друзі припускають, що його могли затримати представники "ДНР".

Обмін полоненими

Дарка Оліфер також відзначила, що представники "ДНР" визнали утримування у них 55 заручників, а представники "ЛНР" - 14. Однак жодних імен при цьому не вказувалося.

"Ми вимагаємо інформацію про всіх, кого незаконно утримують в ОРДЛО, в цілому мова йде про 132 людей", - наголосила речниця Леоніда Кучми.

Представники "ДНР" та "ЛНР" раніше заявляли, що готові піти на обмін заручників за формулою "всіх на всіх".

Утім, як написала пані Оліфер, при цьому вони "хочуть звільнення людей, які не мають стосунку до подій на Донбасі".

Водночас, у самопроголошених "республіках" у середу заявили, що їхні представники разом з представником Росії залишили переговори щодо полонених через те, що Київ висловив бажання вести перемовини лише з Москвою та ОБСЄ.

"Хлібне перемир'я"

Копирайт изображения Getty Images

За словами Дарки Оліфер, під час переговорів у середу учасники Тристоронньої групи та представники "ДНР" і "ЛНР" погодилися, що завдяки "хлібному перемир'ю" з 21 червня зменшилася кількість обстрілів.

"Це перемир'я залишається основним очікуванням мирних жителів Донбасу. Режим тиші є безпосереднім вимогою для життєзабезпечення людей, особливо для здійснення польових робіт", - наголосила пані Оліфер.

Тим часом всі сторони конфлікту на Донбасі заявляють про постійні порушення режиму припинення вогню зі сторони супротивника.

Новини на цю ж тему