США готові застосувати силу проти КНДР у разі необхідності

Ніккі Хейлі Копирайт изображения Reuters
Image caption Представник США в ООН Ніккі Хейлі каже, що США готові захищати себе та своїх союзників

США заявили, що задіють свої "численні військові сили" щодо Північної Кореї, "якщо буде потрібно". Про це повідомила представник США Ніккі Хейлі на засіданні Ради Безпеки ООН, яке зібрали після випробування КНДР міжконтинентальної балістичної ракети.

Вона назвала запуск ракети різкою військовою ескалацією, а також пригрозила торговельними обмеженнями.

Запуск балістичної ракети, останній з яких КНДР здійснила у вівторок, суперечить забороні Ради Безпеки.

Міністр оборони США Джеймс Меттіс та його японський колега Томомі Інада заявили, що запуск ракети є "неприйнятною провокацією".

У заяві Міноборони США йшлося про те, що у телефонній розмові генерал підтвердив, що США готові захистити Японію та забезпечувати стримування.

Пані Хейлі у середу сказала, що пробний запуск Північною Кореєю балістичної ракети "швидко закрив можливість дипломатичного рішення".

"США готові використовувати весь спектр наших можливостей, щоб захистити себе і своїх союзників", - сказала вона на засіданні Ради Безпеки ООН.

"Одна з наших можливостей полягає у наших численних військових силах. І ми будемо їх використовувати, якщо буде потрібно, але ми не хотіли б рухатися у цьому напрямку", - сказала Ніккі Хейлі.

Пані Хейлі також додала, що обговорювала цю проблему з президентом США. За її словами, США можуть припинити торгівлю з країнами, які продовжують торгувати з Північною Кореєю, порушуючи так резолюції ООН.

"Ми перевіримо кожну країну, яка вирішить вести бізнес з цим незаконним режимом", - сказала вона.

Раніше президент США Дональд Трамп розкритикував Китай за активізацію торгівлі з Пхеньяном.

Копирайт изображения KCNA
Image caption Північнокорейські ЗМІ оприлюднили ці кадри запуску ракети

Пан Трамп прибув до Варшави, де вдруге має зустрітися з президентом Китаю Сі Цзіньпінем. Пізніше він вирушить до Гамбурга на саміт G20, де світові лідери обговорять випробування ракети КНДР.

Раніше Росія і Китай закликали Північну Корею заморозити ракетну і ядерну програми. І разом з тим закликали США не розміщувати у Південній Кореї протиракетні комплекси рухомого наземного базування THAAD, призначені для відбиття можливого нападу.

4 липня КНДР вперше заявила, що успішно випробувала міжконтинентальну ‎балістичну ракету, яка потенційно може досягти материкової частини США.

У США повідомили, що Північна Корея запустила ракету в напрямку Японії. Вона ‎впала у Японське море і не становила загрози для Північної Америки.‎

На думку експертів, Пхеньян справді домігся певного прогресу в ракетних технологіях. Втім, експерти вважають, що ця ракета не в змозі точно уразити ціль.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему