Трамп у Польщі: на кону - майбутнє західної цивілізації

Donald Trump (left) with Andrzej Duda in Warsaw, 6 July Копирайт изображения EVN

У своїй промові в польській столиці Варшаві президент США Дональд Трамп, за очікуваннями, заявить, що на кону стоїть майбутнє західної цивілізації.

Навівши приклад Польщі як країни, готової захищати західні свободи, він застереже проти загроз "тероризму та екстремізму". Про це свідчать оприлюднені уривки його промови.

Консервативний уряд Польщі поділяє антипатію пана Трампа до імміграції.

Дональд Трамп перебуває у Польщі перед самітом G20 у німецькому Гамбурзі.

"Адже польський досвід нам нагадує - оборона Заходу зрештою спирається не лише на засоби, але й на волю його людей перемогти", - скаже пан Трамп.

"Основним питанням нашого часу є те, чи має Захід волю вижити", - наголосить він.

Що ще буде в промові Трампа?

Зі сцени біля пам'ятника Варшавському повстанню 1944 року на історичній площі Красінського пан Трамп також підтвердить підтримку Східній Європі з боку США.

Це станеться перед його першою зустріччю з президентом Росії Володимиром Путіним на саміті Великої двадцятки в Гамбурзі, повідомляє кореспондент ВВС Джеймс Ландейл з Варшави.

Копирайт изображения AP
Image caption Виступ Трампа відбудеться біля пам'ятника Варшавському повстанню 1944 року

У другій частині свого виступу пан Трамп також атакує бюрократію, засудивши "стійку повзучість державної бюрократії, яка виснажує життєві сили та багатства людей".

На прес-конференції за кілька годин до виступу пан Трамп також:

  • Закликав країни продемонструвати Північній Кореї, що вона зіткнеться з наслідками за свою "дуже погану поведінку" і сказав, що "з цим треба щось робити".
  • Заявив, що "сильний союз США з Польщею та НАТО" лишається "критично важливим для запобігання конфлікту".
  • Звинуватив Росію в "дестабілізуючій поведінці", але, коли його запитали, чи втручалася Росія у президентські вибори в США, він відповів: "Насправді ніхто не знає напевно".
  • Заявив відносно Сирії, що "будь-яка нація, яка цінує людське життя, ніколи не зможе стерпіти застосування хімічної зброї"

Американський газ для Європи?

Пан Трамп дав прес-конференцію у Варшавському королівському замку разом із президентом Польщі Анджеєм Дудою після того, як взяв участь у саміті "Трьох морів", - саміті 12-ти країн, які мають інтереси в районах Балтійського, Адріатичного та Чорного морів.

Польський уряд намагається стати менш енергозалежним від Росії, і минулого місяця в Польщу з Америки прибув перший танкер зі зрідженим природним газом.

"Не можна бути заручниками одного постачальника", - сказав пан Трамп.

Копирайт изображения Reuters
Image caption У червні до Польщі прибув перший американський танкер зі зрідженим природним газом

Пан Дуда перед тим заявив, що візит пана Трампа показав, що Польща є "країною, яка має значення".

Стосунки Польщі з іншими державами ЄС дещо загострилися через відмову Варшави прийняти біженців за планом солідарності 2015 року.

Копирайт изображения EPA
Image caption Меланію Трамп (зліва) розважала польська перша леді Агата Корнхаузер-Дуда

Також на цю тему

Новини на цю ж тему