ОБСЄ закликає РФ відновити територіальну цілісніть України

Image caption Текст резолюції підготувала делегація України

Сесія Парламентської Асамблеї ОБСЄ ухвалила резолюцію про відновлення суверенітету і територіальної цілісності України.

За таке рішення проголосували більшість делегатів на сесії ПА ОБСЄ, повідомляє кореспондент ВВС Україна з Мінська, де проходить сесія.

У документі ОБСЄ, зокрема, "настійливо закликає Російську Федерацію відмовитися від тимчасової окупації Автономної республіки Крим і міста Севастополь, вивести російські окупаційні сили з тимчасово окупованих АР Крим і Севастополя й повернути їх під контроль уряду України".

Також резолюція вимагає від Росії "припинити спонсорування терористичної діяльності в Україні" в окремих районах Донецької і Луганської областей.

Image caption Делегати голосують

Росію також закликали без обмежень допустити спостерігачів СММ ОБСЄ на російські прикордонні пункти на непідконтрольних Києву ділянках російсько-українського кордону на Донбасі.

Ця резолюція, як доповнення, стане частиною загальної резолюції Мінської сесії ОБСЄ, яку мають ухвалити у неділю, 9 липня.

Проти неї виступила делегація РФ, яка пообіцяла винести на наступну сесію проект власної резолюції, як було сказано, про порушення Україною мирних домовленостей на Донбасі.

Текст резолюції від 7 липня з 36 пунктів підготувала українська делегація, повідомляє наш кореспондент.

Також українського представника Артура Герасимова переобрали на посаду віце-голови Комітету ПА ОБСЄ з економічних питань.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему