Зенітка в парку Архангельська виявилася радіоактивною

Гармата Копирайт изображения DMITRY SURIN/VKONTAKTE
Image caption Жителі Архангельська і сусідніх регіонів бурхливо відреагували на новину в соцмережах

Зенітна гармата часів Другої світової війни простояла в сквері Перемоги в Архангельську чотири роки, перш ніж дослідник-ентузіаст виявив, що вона випромінює радіацію.

Відкриття зробив місцевий житель Дмитро Сурін, який вирушив на прогулянку містом із дозиметром, щоб виміряти радіаційний фон міських пам'ятників.

Відповідаючи на питання ВВС про причини його вчинку, Дмитро послався на банальний інтерес.

В ході "перевірки" з'ясувалося, що радіаційний фон біля гармати перевищено в 150 разів, каже Дмитро. Він поділився своїми результатами в групі в соціальній мережі ВКонтакте "Жесть Помор'я".

Копирайт изображения DMITRY SURIN/VKONTAKTE
Image caption Прилад показав 46,99 мікрозіверта на годину за умови, коли безпечний рівень 0,33

"Особисто я не думаю, що фон від цих деталей був надто вже смертельний. Швидше за все, шуміла не як така гармата, а її окремі елементи, які забули зняти, - пояснив Дмитро в інтерв'ю ВВС. - Шкода, що за ті чотири роки, поки вона стояла, по ній стільки дітей повзало".

Виявивши гармату, яка "фонила" від радіації, Дмитро тут же подзвонив у МНС Росії. "Мене сприйняли серйозно. Зібрали групу, приїхали через півгодини. Потім підтягнулися інші відомства. До півночі гармату відвезли", - говорить він.

Копирайт изображения DMITRY SURIN/VKONTAKTE
Image caption Після дзвінка Дмитра приїхали фахівці МНС і загородили гармату

В даний час слідчі проводять перевірку, а сама гармата вивезена на базу МНС за межі міста. Адміністрація Архангельська повідомила, що придбала її в 2013 році у міністерства оборони, додавши, що гармата пройшла всі необхідні перевірки.

Дмитро намагається підходити до питання по-філософськи: "Не варто переживати, я думаю, періодично їздить контроль і вимірює рівень радіації у всіх місцях планети. Бо інакше, якщо повсякчас думати, можна з глузду з'їхати".

Копирайт изображения DMITRY SURIN/VKONTAKTE

Жителі Архангельська і сусідніх регіонів бурхливо відреагували на новину в соцмережах. "Стільки років стояла, діти постійно по ній повзали. Жах", - написав у коментарях до запису в групі "Жесть Помор'я" користувач Павло Зюков.

"Її не те що за місто потрібно везти, а спецтранспортом у могильник. Дивна історія в цілому, потрібно дивитися результати нормальних вимірів і спектрометрії", - пише там же інший користувач Олексій Смирнов.

Новини на цю ж тему