Апеляційний суд у США відмовився обмежити міграційний указ Трампа

Trump Building Копирайт изображения Getty Images
Image caption Рішення Білого дому спровокувало хвилю протестів

Апеляційний суд у США відмовився знову обмежити дію нових правил про в'їзд у країну для громадян шести країн.

Таким чином, суд відхилив прохання гавайської влади, яка стала першою, хто оскаржив указ президента в його чинній редакції.

У червні Верховний суд США дозволив Трампу частково заборонити в'їзд громадянам шести мусульманських країн - Ірану, Ємену, Лівії, Сирії, Сомалі та Судану - поки суд не розгляне скаргу на рішення нижчих інстанцій, що заблокували указ президента на невизначений термін.

Після цього адвокати, що представляють штат, звернулися до федерального суду в Гонолулу, який цього тижня відмовив у перегляді рішення.

Міграційні укази

Йдеться вже про другий міграційний указ Трампа. Перший указ пан Трамп підписав у січні і він набув чинності негайно.

"Якби заборона була оголошений через тиждень, то за цей тиждень всі "лиходії" в'їхали б у нашу країну. Всюди повно поганих хлопців!", - пояснював президент своє рішення у Twitter.

Рішення Трампа спровокувало хаос в аеропортах, а в деяких випадках літаки, що прямували до США, навіть розверталися в повітрі.

Це рішення викликало критику з боку ООН та правозахисних організацій і громадських діячів - як у США, так і за їхніми межами.

Спірним положенням першого указу Трампа було зокрема те, що власники грін-карт з мусульманських країн, які фігурують в указі, також потрапили під заборону, хоча грін-карта фактично означає дозвіл постійно проживати у США.

Федеральний суд в Сіетлі у лютому повністю призупинив дію указу Дональда Трампа, а через тиждень апеляційний суд в Сан-Франциско залишив рішення нижчої інстанції в силі. Команді Трампа не вдалося оскаржити тимчасове припинення дії заборони на в'їзд.

У результаті в березні президент США підписав новий міграційний указ, схожий за змістом, але з дещо зміненими формулюваннями.

Так, зі списку країн, з яких заборонений в'їзд, зник Ірак.

Крім того, з'явилося правило, за яким громадяни інших згаданих у документі країн все ж зможуть в'їжджати до США, якщо є чоловіком чи дружиною громадян США, а також батьками, дітьми, братами і сестрами або якщо вони заручені з американцями.

При цьому для бабусь з дідусями й інших родичів заборона буде діяти. Крім того, новий указ не анулює грін-карти і не вводить повну заборону на прийом сирійських біженців.

Трамп вважає, що заборона на в'їзд допоможе запобігти терористичним атакам. Однак його опоненти стверджують, що обґрунтованість заборони сумнівна і що він дискримінує мусульман.