Парламент не зняв недоторканність із Лозового

Андрій Лозовий Копирайт изображения UNIAN

Верховна Рада України не зняла депутатську недоторканність і не дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності депутата фракції Радикальної партії Андрія Лозового.

Щодо справи депутата України Андрія Лозового генпрокурор України Юрій Луценко зазначив: "Тут об'єктивно - можна і потрібно сплатити податки. Або добровільно, або через суд".

Сам Андрій Лозовий заявив: "Це вже третє подання персонально на мене. Це - макулатура, з юридичної точки зору."

Депутат також звернуся до НАБУ, аби вони "перевірили недостовірні дані" у декларації пана Луценка.

Регламентний комітет розглянув подання на депутата Лозового і вважає, що подання є законним, однак "є недостатньо обґрунтованим".

Генеральна прокуратура України підозрює пана Лозового в ухиленні від сплати податків на суму понад 1,7 млн грн.

Довгий "зловживав становищем"

Парламент уже зняв депутатську недоторканність і дав згоду на притягнення до кримінальної відповідальності депутата групи "Воля народу" Олеся Довгого.

"За" проголосував 251 депутат.

Генпрокуратура підозрює Олеся Довгого у зловживанні службовим становищем за часів його роботи у Київраді. За даними ГПУ, у період із 2007 по 2009 р.р. службові особи Київдержадміністрації і особисто секретар Київради Олесь Довгий забезпечили ухвалення міськрадою рішень про незаконну передачу понад тисячу гектарів землі столиці, у тому числі заказника "Жуків острів" у приватну власність, що завдало значних збитків державі.

У той же час, регламентний комітет парламенту вказав на "істотні недоліки у доказах".

Сам Олесь Довгий заявив: "Можу сказати одне: закон не переступав". Він також назвав "нікчемним з юридичної точки зору подання прокурора".

Луценко: "не вбивайте парламентаризм"

Цього дня Верховна Рада України не дала згоди на притягнення до кримінальної відповідальності і позбавлення депутатської недоторканності депутата фракції "Народного фронту" Євгена Дейдея.

Генпрокурор Юрій Луценко закликав депутатів повернутися до голосування за це подання і не відхиляти інших, оскільки це "вбиває парламентаризм".

"Ваше голосування вбиває парламентаризм. Не сумнівайтеся, я у вересні прийду знову із ще більшою кількістю подань", - заявив Юрій Луценко.

"Ви члени парламенту, а не члени клубу самооборони парламенту", - додав він.

Парламент має розглянути ще два подання Генпрокуратури: на Борислава Розенблата із фракції БПП та Максима Полякова із фракції "Народний фронт".

Шосте подання - на Михайла Добкіна із фракції "Опозиційного блоку" - ще має розглянути регламентний комітет, засідання якого призначене на середу, 12 липня.

Новини на цю ж тему