До річниці путчу в Туреччині звільнили понад 7 тисяч держслужбовців

Туреччина, 2016 рік Копирайт изображения EPA
Image caption Після спроби державного перевороту у 2016 році в Туреччині почалися масові арешти та звільнення у державному секторі

Декілька тисяч держслужбовців у Туреччині відсторонили від роботи внаслідок нового декрету. Про це свідчить державна Official Gazette, яка вийшла напередодні річниці спроби держперевороту в країні.

У списку звільнених - 2303 поліцейських, 546 військових, 302 викладачів, понад три тисячі співробітників різних міністерств: МВС, МЗС, Мін'юст, МОЗ і Міносвіти. Усього звільнили 7348 людей.

Спроба державного перевороту в Туреччині сталася у ніч на 16 липня 2016 року. Основні події розгорталися у двох найбільших містах країни - Стамбулі і Анкарі. Через протистояння загинули 260 людей.

Після придушення заколоту в Туреччині оголосили надзвичайний стан. Заарештували безпосередніх учасників путчу, а також понад 50 тисяч держслужбовців, у тому числі військових, суддів, викладачів університетів. Майже 150 тисяч людей звільнили через підозри у зв'язках із повстанцями.

Головним натхненником і організатором заколоту турецька влада назвала ісламського проповідника Фетхуллаха Ґюлена - давнього опонента президента країни Реджепа Таїпа Ердогана. Тоді ж в Анкарі почали вимагати екстрадиції Ґюлена зі Сполучених Штатів, де він живе з 1999 року.

Сам пан Ґюлен заявляє, що не має стосунку до спроби перевороту. Проповідник пообіцяв повернутися до Туреччини, якщо його вину доведуть.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему