Спецпредставник США: на Донбасі триває "гаряча війна"

курт волкер, марі йованович

Автор фото, Прес-центр штабу АТО

Підпис до фото,

Марі Йованович та Курт Волкер відвідують Донбас

На сході України триває не заморожений конфлікт, а справжня "гаряча війна". Про це заявив спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер.

"Це не заморожений конфлікт, це гаряча війна. Це криза, яка потребує невідкладної уваги, яку потрібно вирішити якомога швидше", - сказав пан Волкер на прес-конференції у Краматорську.

Він також відзначив надзвичайні страждання населення, а також кількість вбитих і поранених, знищені будівлі, економіку та промисловість.

"Ціна, яку заплатили за це, дуже висока. І це потрібно вирішити якомога швидше", - зазначив пан Волкер і додав, що високу ціну заплатили не тільки люди на контрольованій, але й на тимчасово непідконтрольній Україні території.

Курт Волкер наголосив, що в США розуміють, що конфлікт на Донбасі - не внутрішній, а є агресією Росії щодо України: "Ми бачимо, що відбувається, як цей конфлікт почався, як він контролюється зараз".

"Саме тому ми хочемо, щоб США були більш задіяні у його вирішенні. Ми хочемо виробити стратегічне розуміння цього конфлікту, щоб мати можливість рухатися далі і відновити територіальну цілісність України", - додав пан Волкер.

Спецпредставник США уточнив, що він побачив ситуацію на лінії розмежування та поспілкувався з місцевим населенням.

Курт Волкер додав, що до кінця наступного тижня він планує зустрітися з представниками сторін "нормандської четвірки", ЄС, НАТО, ОБСЄ та з представниками Великої Британії.

"Після цього поїду у Вашингтон та даватиму певні рекомендації", - зазначив спецпредставник Держдепу США.

Автор фото, Прес-центр штабу АТО

Раніше у неділю Курт Волкер та надзвичайний та повноважний посол США в Україні Марі Йованович побували в Авдіївці, де зустрілися з військовими, представниками адміністрації та постраждалими мешканцями міста.

Представники делегації відвідали відремонтовану школу та Авдіївській коксохімічний завод.

Курт Волкер вже приїздив до України 9 липня і супроводжував Рекса Тіллерсона під час його візиту до Києва. Також пан Волкер зустрічався із представником України у тристоронній контактній групі Леонідом Кучмою.

Візит щодо України

21 липня Держдепартамент США повідомив, що Курт Волкер відбув на схід України. Його метою була зустріч "з тими, хто постраждав від російської агресії", а також обговорення значення безпеки для всіх українців.

24 липня спецпредставник США обговорить у Києві "шлях до відновлення суверенітету і територіальної цілісності України", після чого відбуде до Парижа обговорити мінський процес із французькими і німецькиими урядовцями і взяти участь у розмовах "нормандського формату".

За повідомленням Держдепартаменту, пан Волкер далі відвідає Брюссель, де обговорить владнання конфлікту в Україні з офіційними представниками ЄС і НАТО.

26 липня спецпредставник США щодо України у Відні обговорить роботу місії ОБСЄ на Донбасі в штаб-квартирі організації, після чого вилетить до Лондона, де проведе консультації з британськими урядовцями щодо того, як досягти поступу в Україні.