Конгрес США підтримав закон про нові санкції проти Росії

путін, трамп

Автор фото, AFP

Палата представників конгресу США переважною більшістю голосів ухвалила закон щодо введення нових санкцій щодо Росії та заборону президенту Трампу одноосібно їх скасовувати.

Документ містить 184 сторінок. Близько половини з них присвячено Росії. Тут перераховано дії Москви щодо України, замах на кібербезпеку США та інших країн і спроби вплинути на результат виборів, підтримка Башара Асада в Сирії, корупцію, порушення прав людини та інше.

Якщо Дональд Трамп захоче скасувати санкції щодо будь-якої людини або компанії, він буде змушений просити дозволу конгресу, переконливо обґрунтувавши своє прохання.

Законопроект повинен пройти голосування в верхній палаті конгресу США, сенаті, після чого він надійде на підпис до президента.

У Білому домі заявили, що вивчають документ і поки невідомо, чи президент ветує його.

"Поки президент підтримує посилення санкцій щодо Північної Кореї, Ірану та Росії, Білий дім вивчає документ палати представників конгресу і чекає на кінцевий пакет законів на підпис до президента", - йдеться у заяві нової речниці Білого дому Сари Сандерс.

Основні пункти законопроекту

За повідомленням посольства України в США, законопроект чітко визначає, що політикою Сполучених Штатів є: підтримка уряду України у відновленні суверенітету та територіальної цілісності, невизнання незаконної анексії Криму чи відторгнення будь-якої частини території України з використанням військової сили; надання допомоги з реформування енергетичного сектору України та зменшення залежності від російських енергетичних ресурсів; продовження протидії реалізації проекту "Північний потік-2".

Документ також законодавчо закріплює чинні санкції проти Росії.

Проект закону передбачає створення "Фонду для протидії російському впливу" та виділяє до його бюджету 250 млн. доларів на 2018-2019 фінансові роки.

На реалізацію ініціатив з підтримки енергетичної безпеки України передбачається виділення 30 млн. доларів, додали в посольстві України в США.

Приводом для розробки цього законопроекту стали заяви Дональда Трампа про готовність налагодити відносини з Росією, а також звинувачення на адресу Росії у спробах вплинути на результат виборів.

Москва заперечує будь-які порушення, але у США тривають кілька розслідувань щодо ймовірних зв'язків між членами виборчого штабу Трампа та російськими посадовцями.

США запровадили санкції щодо Росії в березні 2014 роки після російської анексії Криму та потім кілька разів продовжували і розширювали через конфлікт на сході України.

Американська влада неодноразово звинувачувала Росію в наданні військової допомоги прихильникам самопроголошених "ДНР" і "ЛНР", а також в прямій військовій участі у конфлікті на сході України. Москва послідовно заперечує ці звинувачення.

З моменту вступу Дональда Трампа на посаду президента США було багато повідомлень про те, що він збирається зняти з Росії санкції.