Адміністрація президента підтвердила припинення громадянства Саакашвілі‎

Міхеіл Саакашвілі

Автор фото, Unian

Петро Порошенко підписав указ про припинення громадянства Міхеіла Саакашвілі. Цю інформацію BBC Україна підтвердили в прес-службі Адміністрації президента (АП).

"Відповідно до законодавства про захист персональних даних, даний нормативний акт не підлягає публікуванню, оскільки містить конфіденційну інформацію, зокрема персональні дані", - зауважили в АП.

Ухвалити рішення про припинення громадянства пана Саакашвілі президенту рекомендувала комісія з питань громадянства.

За даними прес-служби АП, підставою для цього стали "переконливі факти подання недостовірної інформації при оформленні заяви" на отримання громадянства Міхеілом Саакашвілі, які навела Державна міграційна служба.

Реакція Саакашвілі

Міхеіл Саакашвілі заявив, що буде домагатися законного права повернутися в Україну і повернеться. Про це він заявив у відеозверненні, опублікованому на його офіційній сторінці у Facebook.

Він також наголосив, що має лише одне громадянство - українське.

"Зараз мене хочуть його позбавити. У них не вийде", - сказав він.

Пан Саакашвілі запевнив, що повернеться в Україну і зауважив: "Зараз мене намагаються змусили отримати статус біженця. Цього не буде".

Екс-губернатор Одещини також наголосив, що відтоді як він отримав українське громадянство, жодної нової справи в Грузії проти нього не порушувалося.

"А ті, що були порушені, жодна країна в світі не визнає, і Україна теж відмовилась їх визнавати раніше", - зауважив політик.

Автор фото, Unian

Указ президента

У середу Державна міграційна служба повідомила, що президент видав указ про припинення українського громадянства екс-президента Грузії Міхеіла Саакашвілі.

У вівторок пан Саакашвілі повідомляв у Facebook, що перебуває в США.

У "Русі нових сил", ‎який очолює політик, заявили, що припинення громадянства - це "операція... заздалегідь ‎спланована владою і втілюється саме в той момент, коли Міхеіла немає в країні".‎‎

У повідомленні міграційної служби сказано, що вона опрацювала матеріали щодо політика, отримані від ‎грузинської сторони. Після цього їх спрямували комісії з питань громадянства при президенті.

Автор фото, Unian

"Нові обставини" від грузинської прокуратури

Пропустити подкаст і продовжити
подкаст
Що це було

Головна історія тижня, яку пояснюють наші журналісти

Випуски

Кінець подкаст

За Конституцією, рішення про припиненння громадянства приймає глава держави.

У Державній міграційній службі зазначили, що серед підстав втрати громадянства - набуття особою громадянства "внаслідок ‎обману, свідомого подання неправдивих відомостей або фальшивих документів".‎

Як написав на своїй сторінці у Facebook позаштатний радник міністра внутрішніх справ ‎Антон Геращенко, генпрокуратура Грузії передала Києву факти, які "Міхеіл Саакашвілі ‎умисно приховав" під час прийняття українського громадянства.

Пан Геращенко підтвердив, ‎що колишнього губернатора Одещини позбавили українського паспорта.

Водночас у політсилі Міхеіла Саакашвілі назвали неправдою "нові обставини", які ‎генпрокуратура Грузії нібито передала українській стороні. Там наполягають, що у пана Саакашвілі ‎лише одне громадянство - українське.‎‎

Порошенко присвоїв Саакашвілі українське громадянства 30 травня 2015 року.‎ Політик очолив адміністрацію Одеської області, але в листопаді подав у відставку.‎ Згодом він заснував партію "Рух нових сил".‎

Саакашвілі був президентом Грузії з 2004 по 2013 рік. На батьківщині щодо нього порушено ‎кілька кримінальних справ. ‎

На думку депутата Сергія Лещенка, позбавлення громадянства може завадити Саакашвілі ‎повернутися в Україну.‎

Він "фізично не зможе повернутися в Україну - його затримають в Борисполі після прильоту і ‎першим рейсом екстрадіюють в Грузію", - написав Лещенко у Facebook.‎