В Узбекистані арештували доньку екс-президента Карімова

гульнара Карімова

Автор фото, Getty Images

Генпрокуратура Узбекистану висунула звинувачення старшій доньці колишнього президента країни Гульнарі Карімовій за кількома статтями кримінального кодексу. Про це йдеться у повідомленні прокуратури.

"Г.Карімовій висунули звинувачення за низкою статей Кримінального кодексу (168, 178, 182, 189, 228 і 243)", - йдеться в повідомленні, опублікованому на сайті узбецької Генпрокуратури.

"Щодо неї обрано запобіжний захід у вигляді взяття під варту", - наголошується в повідомленні.

У Генпрокуратурі додали, що звинувачення пані Карімовій висунули на підставі свідчень членів організованої злочинної групи, свідків, потерпілих, матеріалів перевірок підконтрольних організованій групі 14 фірм і 16 офшорних компаній, доказів і висновків експертиз.

За твердженням слідства, Гульнара Карімова входила до злочинної групи, яка приховала закордоном майже 1,4 млрд доларів, 63,5 млн євро, понад 27 млн фунтів стерлінгів і 18,5 млн швейцарських франків.

Зокрема, гроші та майно злочинної групи знаходяться у Британії, Франції, Німеччині, Швейцарії, Росії та Латвії. Узбекистан звернувся до влади цих країн із запитом про арешт активів, додали у відомстві.

В Генпрокуратурі також нагадали про вирок пані Карімовій у 2015 році. Тоді їй далі п'ять років обмеження волі за звинуваченням в розкраданні, вимаганні та ухилянні від сплати податків.

Опальна донька

Пропустити подкаст і продовжити
подкаст
Що це було

Головна історія тижня, яку пояснюють наші журналісти

Випуски

Кінець подкаст

Гульнара, донька покійного президента Узбекистану Іслама Карімова, Гульнара колись була впливовою постаттю в країні.

До 2013 року вона брала участь в політичному житті країни, її навіть вважали можливою спадкоємицею батька на посаді глави держави. Ім'я пані Карімової також було відоме як у бізнесі, так і у сфері моди та поп-музики.

Але Гульнара зникла з поля зору громадськості 2014 року на тлі чвар у сім'ї. Сама Карімова скаржилася в соцмережах, що її перестали допускати до батька.

За словами її родичів, з 2014 року Карімова фактично перебувала під домашнім арештом.

Тоді ж стало відомо, що влада США, Нідерландів, Швеції та Швейцарії почали масштабні розслідування справ про корупцію на телекомунікаційному ринку Узбекистану.

Гульнари Карімової не було на похороні свого батька, про смерть якого офіційно оголосили 2 вересня 2016 року.

Її син, який живе в Лондоні, стверджує, що за ізоляцію його матері відповідальна потужна служба безпеки - СНБ.