Росія запровадила санкції щодо США

посольство

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото,

Посольство США в Росії повинно скоротити свій штат

Російське міністерство закордонних справ заборонило американським дипломатам користуватися дачею в Срібному бору і складом в Москві, а також запропонувало скоротити кількість персоналу в американських дипломатичних і консульських установах у Росії.

Відповідна заява опублікована на сайті МЗС Росії.

Очікували, що Москва може піти на такий крок у разі, якщо США затвердять нові санкції проти Росії.

Фактично ж РФ запровадила власні обмежувальні заходи, не чекаючи цього. Наразі американські санкції схвалив конгрес, але ще не підписав президент.

Передчасна відповідь

Москва запропонувала США до 1 вересня привести кількість дипломатичних і технічних співробітників в посольстві США в Москві, генконсульствах в Санкт-Петербурзі, Єкатеринбурзі та Владивостоці у відповідність до кількості співробітників російських дипмісій у США - тобто скоротити до 455 осіб.

"У разі нових односторонніх дій американської влади щодо скорочення чисельності наших дипломатів в США буде дзеркальна відповідь", - заявили в МЗС.

Російське міністерство також повідомило, що "російська сторона припиняє з 1 серпня використання посольством США в Росії усіх складських приміщень на Дорожній вулиці в Москві і дачі в Срібному бору".

Своє рішення МЗС мотивував тим, що "у певних колах США закріпилися русофобія і курс на відкриту конфронтацію з нашою країною".

Раніше Верхня палата Конгресу США переважною більшістю прийняла закон, що вводить нові санкції проти Росії, Ірану і КНДР, незважаючи на заперечення з боку Білого дому.