Україна закликала звільнити "всіх на всіх" - Оліфер

полонені бойовики Копирайт изображения Unian

Представники України у Тристоронній групі закликали узгодити списки полонених і на наступній зустрічі домовитись про звільнення людей за формулою "всіх на всіх".

Про це після засідання у Мінську в середу повідомила Дарка Оліфер, прес-секретар керівника української делегації у групі.

Українська сторона також "жорстко порушила питання про неприпустимість застосування тортур до незаконно утримуваних осіб".

"Зокрема, йдеться про тортури, яким піддалася інвалід дитинства, волонтер Людмила Сурженко", - заявила Оліфер.

За словами прес-секретаря Леоніда Кучми, Тристороння контактна група закликала представників "ДНР-ЛНР" забезпечити можливість для моніторингової місії ОБСЄ "у цілодобовому режимі, сім разів на тиждень, з використанням технічних засобів" здійснювати моніторинг ситуації у зоні конфлікту.

"ОРДЛО блокують допуск місії ОБСЄ до ділянки україно-російського кордону. Разом з ОБСЄ ми закликаємо до розблокування цього допуску та забезпечення контролю місією як за пересуванням на територію ОРДЛО озброєнь і військових формувань з території РФ, так і за тим, щоб з тимчасово непідконтрольної Україні частини Донбасу не вивозили обладнання українських підприємств", - твердить Дарка Оліфер.

"Ми також закликали завершити розслідування і покарати винних у загибелі в ОРДЛО співробітника спостережної місії ОБСЄ, який був громадянином США", - додала прес-секретар.

Окрім того, контактна група наполягає на денонсації указу президента Росії про визнання документів, виданих нелегітимноюи владою "республік", а також "відмови від експропріації українських підприємств", наголосила Дарка Оліфер.

У "ДНР", у свою чергу, наголошують на важливості обговорення закону про особливий статус Донбасу і повідомляють, що воно не відбулося "з вини української сторони". Про це повідомляє "Донецьке агентство новин".

Агентство також заявило, що наступна зустріч групи запланована на 23 серпня.

Новини на цю ж тему