Флінн і посол Росії Кисляк обговорювали "прості речі"

Кисляк Сергій Копирайт изображения AFP

Колишній американський посол США заявив, що він і екс-радник із питань національної безпеки США Майкл Флінн обговорювали "найпростіші речі".

Сергій Кисляк заявив на російському телебаченні, що вони не обговорювали "секретів" і що не згадували американські санкції щодо Росії.

Пан Флінн пішов у відставку в лютому після того, як з'ясувалося, що він не повідомив віце-президента Майка Пенса про свої бесіди із паном Кисляком.

Росіянин завершив свою роботу у Вашингтоні в липні.

Він залишається ключовою фігурою у розслідуваннях про можливе втручання Москви в американські вибори. Його інтерв'ю російському каналу - перший публічний виступ перед ЗМІ після повернення до Росії.

"Цілком прозорий"

Пана Флінна звільнили з посади радника з питань національної безпеки через 23 дні після того, як стало відомо про його зустрічі із паном Кисляком.

Але пан Кисляк описав свої розмови з паном Флінном, як "коректні, спокійні та абсолютно прозорі" і сказав, що вони не говорили про санкції.

"Таємниць не було, принаймні з нашого боку", - сказав він.

Вони обговорювали начебто обговорювали співпрацю США та Росії щодо тероризму. Пан Кисляк висловив упевненість, що про суть розмов знали відомі "інші люди в Америці".

Попри напруженість, пан Кисляк сказав, що не варто говорити про нову "холодну війну" між США та Росією.

Трамп критикує "незаконний витік" після статті про Кисляка

Пан Кисляк фігурував у численних суперечливих зустрічах, у яких брали участь високопосадовці адміністрації Трампа.

Генпрокурор Джеф Сессенс самоусунувся від розслідування ФБР щодо можливого втручання Росії у вибори після того, як він не повідомив про дві зустрічі з паном Кисляком.

Пан Сешнс заявив, що вони не "торкалися" тем, пов'язаних із кампанією, але Washington Post минулого місяця написав, що вони таки обговорювали ці питання.

Газета наводить коментарі чинних і колишніх американських чиновників, які заявили, що спецслужби стежили за подальшими розмовами пана Кисляка із його керівництвом у Росії щодо зустрічей із паном Сешнсом.

Зять президента Трампа та старший радник Джаред Кушнер також зустрівся із паном Кисляком на початку грудня в Трамп-Тауер, де також був пан Флінн.

Він наполягає на тому, що він не пропонував створити "секретний зворотний канал" для комунікацій або обговорення санкцій, як повідомлялося раніше.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему