У Ємені за чотири місяці спалаху холери кількість хворих перевищила 500 тисяч

Дитину, хвору на холеру, лікують у центральній лікарні Сани (7 серпня 2017) Копирайт изображения EPA
Image caption Понад 99% хворих, які мають доступ до медицини, повністю одужують

Кількість можливих випадків захворювання на холеру, що стала результатом війни в Ємені, перевищила 500 тисяч, повідомляє Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ).

Щонайменше 1 975 хворих померли, відколи наприкінці квітня почався спалах цієї хвороби, що поширюється через забруднену воду.

За даними ВООЗ, загальна кількість випадків хвороби від липня знизилася, однак і досі щодня заражаються по 5 000 людей.

Хвороба поширюється через погіршення гігієни та санітарних умов унаслідок руйнування інфраструктури.

У Ємені без доступу до чистої води та санітарії внаслідок війни опинилися понад 14 мільйонів людей, а у великих містах припинили вивозити сміття.

Холера - це гостра кишкова інфекція, спричинена вживанням їжі або води, забрудненої бактерією Vibrio cholera.

Більшість із заражених не матимуть або жодних симптомів, або важких симптомів, але у важких випадках, якщо не лікувати, пацієнт може померти протягом кількох годин.

Служба охорони здоров'я Ємену не може впоратися з епідемією холери, яка на сьогодні є найбільшою у світі. Більше половини всіх медичних закладів закриті через шкоду, заподіяну протягом більш ніж двох років конфлікту між проурядовими силами та повстанським рухом хуситів.

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів
Будні життя в Ємені (відео англійською) - увага, кадри можуть шокувати

ВООЗ заявляє, що дефіцит ліків і медичних препаратів є постійним і поширеним явищем, а 300 тисяч медиків у Ємені майже рік не отримували зарплату.

"Медики Ємену працюють у неможливих умовах, - сказав генеральний директор ВООЗ д-р Тедорс Адханом Гебреєсус. - Тисячі людей хворіють, але там не вистачає лікарень, не вистачає ліків, недостатньо чистої води.

"Ці лікарі та медсестри є основою медичної відповіді - без них ми нічого не можемо зробити в Ємені. Потрібно їм виплатити їхню зарплату, щоб вони могли і далі рятувати життя".

ВООЗ та її партнери працюють над створенням у Ємені спеціалізованих клінік лікування холери, реабілітаційних закладів, а також над постачанням медичних препаратів і підтримкою медиків Ємену в час епідемії.

Більше 99% заражених, які мають доступ до медичних послуг, виживають.

Д-р Тедрос закликав усі сторони збройного конфлікту в Ємені, у якому від березня 2015 років загинули понад 8 160 людей, а 46 330 були поранені, терміново знайти політичне рішення.

"Народ Ємену більше не може це терпіти - йому потрібен мир для відбудови свого життя та своєї країни", - додав він.

Новини на цю ж тему