Полторак назвав фейком дані про українські ракети для КНДР

степан полторак Копирайт изображения UNIAN

Міністр оборони Степан Полторак назвав "фейком" інформацію про нібито постачання Україною ракетних технологій до КНДР.

"Це черговий фейк", - заявив український міністр.

"Росія, або ті люди, які не дуже хотіли би бачити Україну міцною, самостійною державою, намагаються нас прив'язати до усіх скандалів у світі. Це чергова прив'язка до того, чого нема і бути не могло", - додав пан Полторак.

Напередодні The New York Times опублікувало статтю із заголовком "Північнокорейський ракетний успіх пов'язаний з українським заводом, кажуть дослідники". Газета посилається, зокрема, на дослідження фахівця з ракетних питань у Міжнародному інституті стратегічних досліджень Майкла Еллемана.

Ці дані першим відкинув секретар Ради нацбезпеки та оборони Олександр Турчинов. У заяві, опублікованій у вівторок, пан Турчинов назвав інформацію про передачу ракетних технологій КНДР "неправдивою".

"Ця інформація не має під собою жодних підстав, є провокативною за змістом, та, скоріш за все, спровокована російськими спецслужбами", - заявив він.

Держпідприємство "Південний машинобудівний завод ім. Макарова" заявило, що ніколи не мало і не має жодного зв'язку з північнокорейськими ракетними програмами космічного чи оборонного характеру.

"Ракети та ракетні комплекси військового призначення за часів незалежності України Південмашем не випускалися і не випускаються", - заявило підприємство.

Новини на цю ж тему