Трамп виступив на захист "красивих" пам'ятників Конфедерації

Поліція охороняє пам'ятник генералу війська конфедерації південних штатів Роберту Лі через день після мітингу в Шарлоттсвілі, штат Вірджинія Копирайт изображения Getty Images
Image caption Статуї учасниками громадянської війни давно псують міжрасові відносини в США

Президент США Дональд Трамп засудив демонтаж "красивих" статуй доби Конфедерації в межах дедалі гостріших дебатів про міжрасові відносини у США.

"Сумно бачити, як разом з поваленням наших прекрасних статуй і пам'ятників руйнується історія і культура нашої великої країни", - написав він у Twitter.

"Історію змінити неможливо, але можна на ній вчитися", - додав президент Трамп.

Пан Трамп викликав хвилю обурення тим, що виступив на захист організаторів мітингу білих расистів у місті Шарлоттсвіль, унаслідок якого одна жінка загинула, а десятки людей були поранені.

Мітинг у Шарлоттсвіллі, штат Вірджинія, який провели неонацисти та білі расисти, був організований на знак протесту проти демонтажу статуї генерала Роберта Лі, який під час Громадянської війни в США воював на боці рабовласницької Конфедерації.

Мітинг завершився фатально, коли автомобіль врізався в натовп антифашистів, які протестували проти акції ультраправих, смертельно травмувавши Гезер Геєр.

"Роберт Е Лі, Стоунволл Джексон - хто наступний, Вашингтон, Джефферсон? Так по-дурному!" - продовжив Дональд Трамп серію своїх твітів у четвер.

"Красу, яку забирають з наших міст, містечок і парків, буде назавжди втрачено, і замінити її вже не ніколи не вдасться!"

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів
Чому пам'яткики конфедератам розділили США?

Нещодавній демонтаж суперечливих статуй, зокрема деяких лідерам повстання південних рабовласницьких штатів, придушеного в громадянській війні в США, стало черговим приводом до посилення расової напруженості в країні.

Критики пам'ятників кажуть, що статуї героям Конфедерації є проявом расизму, але прихильники цих монументів вважають їх важливими символами культурної спадщини Півдня.

Родичі Стоунвелла Джексона, лідера Конфедерації, якого пан Трамп згадував у своєму твіті, написали відкритого листа меру міста Річмонд, штат Вірджинія, закликаючи його демонтувати пам'ятник їхньому прапрадіду і всі інші статуї Конфедерації в місті.

Джек і Воррен Крисчен, праправнуки Джексона, сказали, що зняття цих пам'ятників зрушить з місця "непрості розмови про расову справедливість".

Також на цю тему

Новини на цю ж тему