У Тихому океані знайшли крейсер "Індіанаполіс", який затонув у 1945 році

"Індианаполис" Копирайт изображения AFP
Image caption "Індіанаполіс". Світлина 1937 року, зроблена в Перл-Харборі

Уламки американського важкого крейсера "Індіанаполіс" знайшли в Тихому океані через 72 роки після того, як корабель затопив японський підводний човен.

Корабель виявили на глибині 5,5 кілометрів. Точне місце не розголошують.

"Індіанаполіс" затонув 30 липня 1945 року, коли повертався після секретної місії з доставки частин для атомної бомби, яку потім скинули на Хіросіму.

На борту корабля перебували майже 1200 військових, врятувати вдалося 316 людей. Це найбільша втрата в історії американського військового флоту і наймасовіша загибель особового складу.

"Індіанаполіс" торпедувала японська субмарина у Філіппінському морі. Корабель пішов під воду дуже швидко - лише за 12 хвилин. Саме тому місцезнаходження крейсера залишалось загадкою ще довгі роки.

300 людей потонули разом із кораблем, в інших сталося зневоднення, були галюцинації, на них нападали акули. Оскільки американські військові бази не отримали сигнал тривоги з корабля, то людей, що вижили, змогли знайти лише через чотири дні після трагедії.

Копирайт изображения Paul Allen
Image caption Пошукова група знайшла "Індіанаполіс" завдяки маркуванню на корпусі корабля

Група з 13 цивільних дослідників під керівництвом співзасновника компанії Microsoft Пола Аллена знайшла уламки крейсера у п'ятницю. Пан Аллен назвав знахідку історичною.

Корабель став відомим завдяки своїй останній секретній операції під назвою "Малюк". На острів Тініан, де перебувала американська військова база, на ньому доставили компоненти для створення атомної бомби.

Через чотири дні після доставки частин "Індіанаполіс" затонув - менш ніж за тиждень до того, як на японську Хіросіму скинули першу атомну бомбу.

Копирайт изображения Paul Allen
Image caption На деяких фрагментах збереглася назва корабля "Індіанаполіст CA-35"

Іншу бомбу "Товстун" скинули на Нагасакі. Внаслідок цих двох атак загинули десятки тисяч людей, а Японія була змушена капітулювати.

"Ми американці, і ми маємо бути вдячними команді за її мужність, завзятість і жертовність за тих жахливих обставин. Ми продовжимо пошуки інших уламків, вле я сподіваюся, що усі, хто пов'язаний із цим історичним кораблем, заспокояться після цієї довгоочікуваної знахідки", - йдеться у заяві пана Аллена.

Пошуковий корабель Пола Аллена не вперше займається пошуками кораблів, які затонули під час Другої світової війни. Раніше команда знайшла уламки японського військового корабля і італійський міноносець.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему