Двом іспанським журналістам заборонили в'їзд до України до 2020 року

прикордонна служба Копирайт изображения unian

Двом іспанським журналістам Антоніо Памплієгу і Мануелю Анхелю Састре заборонили в'їзд до України до 2020 року. Про це ВВС Україна повідомила речник СБУ Олена Гітлянська.

За словами речниці, заборону ввели до 2020 року "за діяльність, яка суперечить національним інтересам України".

Як зазначало іспанське видання El Mundo, Памплієгу і Састре видворили з України 25 серпня.

Йшлося про те, що іспанських журналістів ще у 2015 році внесли у чорний список громадян, які становлять загрозу нацбезпеці України. Через це на них поширювалася заборона в'їзду до України терміном до 5 років. Після протесту іспанського уряду Київ зняв санкції з європейських журналістів у травні 2016 року.

За словами Памплієги, він надав українським прикордонникам копію відповідного указу, а також дозвіл працювати в зоні АТО. "З'ясувалося, що Служба безпеки України внесла нас у другий список, разом з іншими 40 іменами", - заявив Памплієга.

Жодних списків СБУ не веде, заявила речниця СБУ.

Антоніо Памплієга - іспанський журналіст, фріласнер, який працює у зонах конфлікту. У своїх постах в Instagram журналіст, зокрема, писав про обстріли українською армією психлікарні поблизу Донецька, про бомбардування Первомайська.

Мануель Анхель Састре працює військовим кореспондентом у Сирії, Венесуелі, Іраку, Мексиці.

На платформі Ради Європи з просування захисту журналістики і безпеки журналістів з'явилося повідомлення про депортацію журналістів. Там йдеться, що Федерація асоціацій журналістів Іспанії засудила депортацію, від української влади вимагають пояснень.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему