Білорусь підтвердила, що Павло Гриб перетнув кордон

19-річний Павло Гриб зник у Білорусі 24 серпня Копирайт изображения facebook
Image caption 19-річний Павло Гриб зник у Білорусі 24 серпня

Українець Павло Гриб перетнув кордон з Білоруссю 24 серпня. Про це білоруському держагентству БЕЛТА повідомив представник прикордонного відомства Білорусі Антон Бичковський.

"Даний громадянин дійсно перетнув державний кордон Республіки Білорусь 24 серпня у пункті пропуску "Нова Гута" в установленому законодавством порядку. Претензій з боку прикордонників Білорусі до цієї особи не було", - повідомив Антон Бичковський.

24 серпня Павло Гриб, який має вади здоров'я, поїхав у білоруський Гомель на зустріч з росіянкою з Сочі. З цією дівчиною він листувався у соцмережах. Після цього він зник. Його поїхав шукати батько, Ігор Гриб, якому міліціонери у Гомелі розповіли, що його син перебуває у розшуку ФСБ. За версією Ігоря Гриба, його сина викрали російські спецслужби.

За неофіційною інформацією білоруського "Єврорадіо", українець може перебувати у ФСБ в Краснодарі. У ФСБ інформацію про Гриба ще не прокоментували.

Білоруські правозахисники кажуть, що раніше мали місце випадки передачі затриманих іноземців з Білорусі до Росії.

При цьому МВС Білорусі інформували, що заява про зникнення Павла Гриба до жодного з відділень міліції не надходила. Серед затриманих українця теж немає, запевняли правоохоронці Білорусі.

Українські дипломати вручили МЗС Білорусі ноту з проханням надати інформацію про місце перебування Павла Гриба.

Українські правоохоронці розслідують зникнення хлопця за статтею "умисне вбивство" ч. 1 ст. 115 КК України.

Павло Гриб не служив в АТО через проблеми зі здоров'ям. Він постійно має приймати ліки, розповідав його батько, Ігор Гриб. Він пов'язує зникнення сина з його антиросійськими дописами у соцмережах: "Після військової агресії РФ проти України він був активним дописувачем в соціальних мережах, часто не підбирав виразів відносно ворогів Батьківщини".

Новини на цю ж тему