У Єврокомісії прокоментували видворення журналістів з України

перший канал Копирайт изображения 1TV.RU

Європейська комісія очікує від Києва дотримання демократичних стандартів під час рішень про заборону на в'їзд і видворення деяких іноземних журналістів.

Про це заявила речниця Єврокомісії Майа Косьянчич, коментуючи недопуск в Україну двох іспанських журналістів та видворення з країни російської журналістки.

"Щодо випадку з російською журналісткою, я хочу наголосити, що захист національної безпеки та громадян має бути забезпечений без порушень основних прав та свобод, включаючи європейську Конвенцію з прав людини, і що будь-які подібні рішення повинні ухвалюватися обережно, з дотриманням права свободи висловлювання", - сказала вона.

Єврокомісія очікує, що українська влада утримається від застосування надмірних обмежень у питанні вільного подання ЗМІ інформації.

Пані Косьянчич не прокоментувала ситуацію з іспанськими журналістами, пояснивши, що в ЄК ще очікують на точну інформацію.

25 серпня СБУ відмовила у в'їзді двом іспанським журналістам.

30 серпня в СБУ заявили про видворення журналістки російського "Першого каналу" Анни Курбатової.

В обох випадках заборона застосована до вказаних осіб на три роки за "діяльність, спрямовану проти національних інтересів України".

Також на цю тему

Новини на цю ж тему