Столичний магазин розбили через стерті майданівські графіті

магазин

Столичний магазин на вулиці Грушевського, з фасаду якого зникли графіті часів Євромайдану, обмалювали і розбили скляні двері і вікна. Про це повідомив кореспондент ВВС Україна з місця подій.

Біля будівлі перебувало кілька десятків людей.

Зокрема у написах на магазині йдеться: "Тут був Майдан і він тут буде вічно" і "Не зітреш нас".

Image caption Один з ініціаторів акції - ветеран АТО і радикальний активіст Дмитро Різниченко

Фасад магазину закидали яйцями та намагалися підпалити шини перед входом, однак їх загасили працівники патрульної поліції.

Також до місця події під'їхали пожежники.

Image caption До магазину під'їхали поліцейські та приватна охорона

Згодом люди з-під магазину почали розходитися.

Малюнки

Український інститут національної пам'яті заявив, що буде звертатися до поліції і Генпрокуратури через стерті графіті часів Євромайдану на вулиці Грушевського. Про це написав у Facebook голова інституту Володимир В'ятрович.

На малюнках, що знаходилися на фасаді одного з магазинів інтер'єру, були зображені Тарас Шевченко, Леся Українка та Іван Франко в образах активістів Майдану.

Повідомляється, що з'явилися вони взимку 2014 року, коли на вулиці Грушевського тривали протистояння між майданівцями і правоохоронцями.

Копирайт изображения facebook.com/volodymyr.viatrovych
Image caption Графіті зображали Тараса Шевченка, Лесю Українку та Івана Франка в образах активістів

Нещодавно малюнки зникли, що викликало бурхливу реакцію у соцмережах.

Володимир В'ятрович стверджує, що їхнє знищення є актом вандалізму.

"Графіті на Грушевського є пам'яткою історії згідно наказу Мінкультури від 15.10.2014 № 869", - написав голова Інституту нацпам'яті.

У документі, зокрема, згадується "місце бойових дій та масової загибелі громадян в районі вулиці Грушевського у місті Києві під час акцій протесту у лютому 2014 року" за адресою Грушевського, 4.

"Їхнє знищення є злочином і підпадає під дію ч.2 ст 298 кримінального кодексу - умисне незаконне знищення, руйнування, пошкодження об'єкту культурної спадщини або його частини - штраф до 2350 грн або обмеження чи позбавлення волі до 3 років з можливою забороною обіймати певні посади чи діяльність", - додав Володимир В'ятрович.

"Знищені графіті були частиною експозиції Музею Майдану. За знищення експонатів Музейного Фонду передбачено кримінальну відповідальність", - написав у Twitter віце-прем'єр-міністр В'ячеслав Кириленко.

"Про етику справи і не кажу:весь центр Києва охоронювана меморіальна зона Революції Гідності. Акт вандалізму має розслідуватися МВС і ГПУ", - додав урядовець.

ВВС Україна зв'язалася з адміністрацією магазину, однак там відмовилися коментувати ситуацію.

А у коментарях в соцмеражах чоловік, який назвався представником магазину, назвав зниклі графіті "типовим стріт-артом, який час від часу прибирають команульні служби".

Також на цю тему