До Гриба не пустили консула - Беца

павло гриб Копирайт изображения Ольга Гриб

Міністерство закордонних справ України висловило протест Росії, через недопуск адвоката та консула до утримуваного в СІЗО в Краснодарі громадянина України Павла Гриба, повідомляє речник МЗС України Мар'яна Беца.

"Висловлюємо протест щодо недопуску адвоката/консула до П. Гриба. Грубе нехтування РФ правом на захист, не виключаємо психологічний тиск на Павла", - написала пані Беца.

У п'ятницю МЗС України вимагало від Росії допустити українських консулів до українця Павла Гриба, який зник після поїздки до Білорусі і зараз перебуває у СІЗО в Краснодарі.

Що відомо про зникнення у Білорусі українця Павла Гриба

Напередодні у міністерстві підтвердили, що Павла Гриба утримують у СІЗО в Краснодарі - після того, як цю інформацію надала ФСБ Росії.

В українському МЗС також обурилися тим, що повідомлення ФСБ щодо Гриба надійшло до української консульської установи через 14 днів після арешту.

"Вкрай недопустимою є системна практика порушення російською стороною положень консульської Конвенції між Україною та Російською Федерацією щодо вчасного інформування про затримання громадян України", - наголосили там.

За що затримали?

Як повідомив напередодні керівник Департаменту консульської служби МЗС України Василь Кирилич, 19-річного українця затримали 25 серпня за звинуваченням за статтею про тероризм.

24 серпня він поїхав до Гомеля на зустріч із дівчиною, з якою переписувався спершу у VK, а потім у Skype, і зник.

Білоруська влада визнала, що хлопець перетнув кордон республіки. Водій автобуса, за словами батька зниклого Ігоря Гриба, підтвердив, що син вийшов на автовокзалі у Гомелі. Після цього його слід зник.

Родина Павла Гриба звернулась із заявою до Європейського суду з прав людини щодо дій Росії, які можуть загрожувати життю хлопця.

Також родичі вимагають у РФ забезпечити хлопцю доступ до медичного обслуговування, адже він потребує щоденного специфічного лікування через вроджене захворювання.

Хлопець має проблеми з кровообігом через синдром портальної гіпертензії. Кожен день перебування хлопця у СІЗО в неналежних умовах може бути фатальним для його життя, стверджують родичі.

Копирайт изображения Facebook
Image caption Ігор Гриб - український офіцер, працював у Держприкордонслужбі

Батько Павла Гриба служив в Україні прикордонником. Він розповідає, що син активно висловлювався у соцмережах щодо політичних питань. До ЗСУ чи добробатів не має стосунку, не їздив на Донбас та ніколи не виїздив за кордон.

За словами батька, у соцмережах син познайомився з дівчиною. Вона представилась патріоткою України з-під Сочі. Їй нібито було 17 років.

У них ніби зав'язались віртуальні романтичні стосунки й вони домовилися зустрітись у Білорусі.

Низка ЗМІ встигли поспілкуватися з дівчиною Тетяною, з якою нібито мав зустрітися Павло Гриб. Вона вказує, що зустріч відбулась і тривала понад півгодини. Дівчина розповіла журналістам, що організувала зустріч під тиском ФСБ і що доля Павла їй невідома.

Новини на цю ж тему