Міхеїл Саакашвілі перетнув український кордон

Міхеїл саакашвілі йде через український кордон Копирайт изображения Reuters

У пункті пропуску Шегині на україно-польському кордоні кілька сотень людей прорвали кордон, і в їхньому оточенні Міхеїл Саакашвілі зайшов до України. Про це повідомляє кореспондент BBC Україна.

Він зазначає, що пан Саакашвілі зі своїми прибічниками сів у автобус і "вирушив у напрямку до Львова".

Раніше колона людей прорвалася через ПП "Шегині", і вирушила до нейтральної зони, туди, де перебував екс-президент Грузії Міхеїл Саакашвілі зі своєю делегацією.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Держприкордонслужба зазначила, що на українсько-польському кордоні в "Шегині" натовп людей прорвав пункт пропуску, почалася бійка з прикордонниками

Вони оточили політика, і провели пішки на територію України, скандуючи гасло "Міша", і співаючи гімн України.

Як повідомляє коресподент, на зворотному шляху цим людям перекривали вихід люди в шоломах, але колона людей їх "витіснила".

Також відомо, що люди перетнули декілька кордонів поліції у "Шегинях", і рухалися до ПП "Краковець".

Копирайт изображения AFP
Image caption Міхеїл Саакашвілі у нейтральній зоні між україно-польським кордоном

Що далі

Речник Держприкордонслужби Олег Слободян у своєму Facebook написав: "Зараз важко навіть спрогнозувати наслідки цієї ситуації...".

Водночас, речниця партії Міхеїла Саакашвілі "Рух нових сил" зазначила, що екс-очільник Одеської ОДА проведе у Львові на площі ринок "зустріч із однодумцями".

У МВС України заявили про "масове незаконне порушення державного кордону" на сторінці відомстві у Facebook.

"Близько 20.00 група агресивно налаштованих осіб...зчинила бійку з представниками Національної поліції та Держприкордонслужби, вдерлася до пункту пропуску, порушила державний кордон України та сприяла незаконному порушенню державного кордону групою осіб серед яких були в т.ч. і Народні депутати України", - зазначили в міністерстві.

Віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко назвала події "ударом по кордону і прикордонникам".

"Це спроба принизити тих, хто віддано робить свою роботу, захищаючи кордон державни, проти якоі ведеться російська війна. І так могли діяти тільки люди, які ненавидять Україну і яким на Украіну глибоко плювати", - підкреслила віце-спікер.

Рух Саакашвілі

Міхеїла Саакашвілі позбавили українського громадянства указом президента країни Петра Порошенка. Він вважає це рішення незаконним. Українська влада раніше попереджала пана Саакашвілі, що при спробі перетину кордону йому відмовлять у в'їзді, а його український паспорт вилучать.

У неділю колишній голова Одеської ОДА вирушив із польського міста Жешув у заздалегідь анонсовану подорож на українську територію у супроводі великої групи журналістів, українських депутатів, серед яких була Юлія Тимошенко, Віктор Чумак, Юрій Дерев'янко та інших.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Міхеїлу Саакашвілі не вдалося дістатися до України потягом

Спочатку пан Саакашвілі їхав автобусом, потім у польському Перемишлі пересів на український потяг до Львова, але він не рушив. "Укразалізниця" заборонила потягу вирушати , бо там "перебуває особа, якій заборонено в'їзд на територію України, і потяг рушить, коли особа вийде з потяга".

Після цього пан Саакашвілі на іншому автобусі вирушив на пропускний пункт "Медика" - "Шегині" на україно-польському кордоні.

Копирайт изображения EPA
Image caption Заблокований рух на ПП "Шегині" на україно-польському кордоні

Колишнього голову ОДА пропустили польські прикордонники, але на дорозі у нейтральній зоні до "Шегинь" три джипи із "військовими номерами" заблокували рух. Там стояли люди у балаклавах та "прикордонники у зелених беретах". Автобус пана Саакашвілі стояв перед ними.

За словами прикордонників, які стояли на пункті пропуску, "СБУ повідомила, що пункт пропуску заміновано."

Історія оновлюється.

Новини на цю ж тему