Вчені переглянули думку про алкоголь під час вагітності

Pregnant woman drinking water

Автор фото, Getty Images

Доказів того, що вживання алкоголю у невеликій кількості під час вагітності становить ризик для дитини, виявилося "несподівано мало", кажуть британські дослідники.

Вони проаналізували всі дослідження, проведені на цю тему з 1950-х років, і не виявили переконливих доказів того, що один чи два невеликі келихи вина на тиждень можуть завдати якоїсь шкоди.

Однак, за словами команда науковців з Бристольського університету, це не означає, що алкоголь під час вагітності абсолютно безпечний.

Вони зауважують, що жінкам слід уникати вживання алкоголю протягом всієї вагітності "про всяк випадок", як і йдеться в офіційних інструкціях.

Але жінки, які вживали невелику кількість алкогольних напоїв під час вагітності, не мають переживати, що завдали шкоди своїй дитині.

Перевірених даних про безпечний обсяг алкоголю, який жінки можуть вживати час вагітності, науковці не мають. А от про шкоду від надмірного пиття у цей період добре відомо.

Стан сп'яніння або запій під час вагітності підвищує ризик викидня і передчасних пологів, а також може призвести до психічних та фізичних проблем у дитини.

Поради британських лікарів

  • Ризик завдати шкоду дитині, скоріше за все, низький, якщо жінка випивала лише невелику кількість алкоголю, перш ніж зрозуміла, що вагітна, або під час вагітності.
  • Жінки, які дізналися, що вагітні, вже після того, як вживали алкоголь, мають уникати його подальшого вживання. Однак їм слід пам'ятати, що у більшості випадків шкода для дитини є малоймовірною.
  • Якщо ви занепокоєні кількістю алкоголю, який ви пили під час вагітності, порадьтеся з лікарем або акушеркою.