В ООН закликали видалити з сайту Миротворець персональні дані

ООН

Автор фото, Reuters

Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) закликало українських правоохоронців розслідувати діяльність сайту Миротворець і вжити заходів для видалення персональних даних. Про це йдеться в доповіді організації.

"7 липня Нацполіція відкрила кримінальне провадження проти веб Миротворець, який з серпня 2014 року публікував персональні дані тисяч людей, в тому числі медіа-фахівців та активістів НУО, називаючи їх прихильниками збройних груп і тероризму. УВКПЛ вітає цей крок.", - сказано в доповіді.

У своєму річному звіті Human Rights Watch зазначила, що права людини в Україні у 2016 році зазнавали утисків на Донбасі, на території анексованого Криму і в сфері медіа.

Окремо HRW зупиняється на ситуації довкола сайту "Миротворець".

"Радикали здійснювали напади на журналістів за їхню роботу на сході України. У травні 2016 року сайт "Миротворець" оприлюднив імена та персональні дані сотень журналістів і інших осiб, які були акредитовані прес-центром ДНР, звинувативши їх у "співпраці з бойовиками терористичної організації". Влада почала була розслідування, але високопосадовці схвалили публiкацiю".

Український Інститут масової інформації (ІМІ) за перше півріччя 2016 року зафіксував 113 фізичних нападів на журналістів.