Німецький омбудсмен обурена через вирок Чийгозу

Голова Меджлісу Рефат Чубаров (ліворуч) і Ахтем Чийгоз (праворуч) Копирайт изображения UNIAN
Image caption Голова Меджлісу Рефат Чубаров (ліворуч) і Ахтем Чийгоз (праворуч)

Уповноважений з прав людини федерального уряду Німеччини Бербель Кофлер висловила обурення через вирок заступнику голови Меджлісу, українцю Ахтему Чийгозу. Про це йдеться у повідомленні МЗС Німеччини.

"Ахтем Чийгоз виступав на захист територіальної цілісності України. Не можна допустити, щоб людей заарештовували та засуджували, тому що вони висловлюють свою політичну думку", - заявила пані Кофлер.

За її словами, цей вирок свідчить про обмеження прав кримських татар на півострові після російської анексії.

Права кримських татар мають бути негайно відновлені, йдеться у заяві. Німецький омбудсмен закликала забезпечити дотримання прав людини в повному обсязі.

Так званий Верховний суд Криму у вересні засудив пана Чийгоза до восьми років колонії суворого режиму. Його звинуватили в організації заворушень ‎біля будівлі Верховної ради Криму у лютому 2014.

Захист Ахтема Чийгоза планує звертатися до Європейського суду з прав людини після того, як Верховний суд РФ розгляне апеляцію, і заявляє про можливість запуску екстрадиції.

МЗС України висловило рішучий протест Росії через вирок в анексованому Криму українцю Ахтему Чийгозу.

Прем'єр України Володимир Гройсман заявив про наміри разом із захисниками боротися за звільнення Ахтема Чийгоза.

Копирайт изображения AFP
Image caption Так виглядав останній проукраїнський мітинг у Криму, який відбувся 26 лютого 2014 року

Ахтема Чийгоза визнали винним в організації "масових заворушень" біля будівлі Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року.

У той день були мітинги кримських татар і проросійських активістів, які переросли в сутички. Загинули дві людини: один чоловік помер від серцевого нападу, одна жінка - через тисняву.

Голова меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявляв, що ‎переслідування у Криму стали наслідком "послідовної і рішучої позиції" ‎кримськотатарської громади на захист територіальної цілісності України.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему