Німецький омбудсмен обурена через вирок Чийгозу

Голова Меджлісу Рефат Чубаров (ліворуч) і Ахтем Чийгоз (праворуч)

Автор фото, UNIAN

Підпис до фото,

Голова Меджлісу Рефат Чубаров (ліворуч) і Ахтем Чийгоз (праворуч)

Уповноважений з прав людини федерального уряду Німеччини Бербель Кофлер висловила обурення через вирок заступнику голови Меджлісу, українцю Ахтему Чийгозу. Про це йдеться у повідомленні МЗС Німеччини.

"Ахтем Чийгоз виступав на захист територіальної цілісності України. Не можна допустити, щоб людей заарештовували та засуджували, тому що вони висловлюють свою політичну думку", - заявила пані Кофлер.

За її словами, цей вирок свідчить про обмеження прав кримських татар на півострові після російської анексії.

Права кримських татар мають бути негайно відновлені, йдеться у заяві. Німецький омбудсмен закликала забезпечити дотримання прав людини в повному обсязі.

Так званий Верховний суд Криму у вересні засудив пана Чийгоза до восьми років колонії суворого режиму. Його звинуватили в організації заворушень ‎біля будівлі Верховної ради Криму у лютому 2014.

Захист Ахтема Чийгоза планує звертатися до Європейського суду з прав людини після того, як Верховний суд РФ розгляне апеляцію, і заявляє про можливість запуску екстрадиції.

МЗС України висловило рішучий протест Росії через вирок в анексованому Криму українцю Ахтему Чийгозу.

Прем'єр України Володимир Гройсман заявив про наміри разом із захисниками боротися за звільнення Ахтема Чийгоза.

Автор фото, AFP

Підпис до фото,

Так виглядав останній проукраїнський мітинг у Криму, який відбувся 26 лютого 2014 року

Ахтема Чийгоза визнали винним в організації "масових заворушень" біля будівлі Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року.

У той день були мітинги кримських татар і проросійських активістів, які переросли в сутички. Загинули дві людини: один чоловік помер від серцевого нападу, одна жінка - через тисняву.

Голова меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявляв, що ‎переслідування у Криму стали наслідком "послідовної і рішучої позиції" ‎кримськотатарської громади на захист територіальної цілісності України.