Борці проти допінгу вимагають відсторонити Росію від Олімпіади

Автор фото, Getty Images
Національні антидопінгові організації (NADO) 17 країн вимагають, щоб Росію відсторонили від участі в зимових Олімпійських іграх 2018 року.
За п'ять місяців до початку Олімпіади-2018 організації оприлюднили спільну заяву.
У ній ідеться, що "відмова МОК притягти Росію до відповідальності за один з найбільших скандалів в історії спорту... ставить під удар чистих спортсменів і майбутнє олімпійського руху".
Антидопінгові організації (в тому числі з Британії і США) вважають, що Росію слід покарати "за доведені порушення на Іграх-2014 в Сочі і нездатність виконати зобов'язання з чистого спорту".
Вони також висловили "серйозні сумніви" у тому, що ігри в Пхенчхані будуть чистими, через "незавершене розслідування застосування допінгу російськими атлетами на Олімпіаді 2014 року в Сочі і даних про некоректне тестування російських атлетів за останні чотири роки".
У грудні 2016 року команда експертів під керівництвом канадського юриста Річарда Макларена оприлюднила другу частину доповіді для Всесвітнього антидопінгового агентства про допінг у російському спорті.
Згідно з доповіддю, понад тисяча російських спортсменів брали участь в маніпуляціях з допінг-пробами з 2011 по 2015 рік. У доповіді згадано понад 30 видів спорту, де за підтримки держави було організовано масштабну допінгову систему.
На думку незалежних експертів, які працювали над доповіддю, масштабна система підміни допінг-проб почала створюватися в Росії 2011 року. Причиною цього була невдача російської команди на Олімпійських іграх у Ванкувері. Експерти дійшли висновку, що з часом методи удосконалювалися.
Російські чиновники категорично заперечують всі звинувачення, які містяться в доповіді Макларена.
Допінговий скандал
Автор фото, EPA
Річард Макларен стверджує, що масштабна схема підміни допінг-проб розвивалася в Росії з 2011 року
Першу частину своєї доповіді Макларен представив 18 липня минулого року. Основою для низки висновків стали звинувачення, висунуті екс-керівником московської антидопінгової лабораторії Григорієм Родченковим, який розповів про систему підміни допінг-проб.
В результаті МОК не допустив до участі в іграх в Ріо-де-Жанейро російську збірну з легкої атлетики.
МОК також ввів проти Росії санкції, які відтоді тривають.