У Києві знову не можна продавати алкоголь у кіосках

МАФ

Автор фото, unian

Підпис до фото,

Якщо виявляється, що МАФ продає алкоголь, його документи анулюються, а приміщення мають демонтувати

Київрада ухвалила рішення, за яким МАФи не мають права продавати алкоголь, у тому числі і пиво. Як розповів ВВС Україна радник мера Києва Дмитро Білоцерковець, Київрада виключила алкоголь з переліку того, що може продаватися у кіосках.

За це проголосував 81 депутат.

"Є функціонал продажі тютюну, хліба, промислових товарів, а є функціонал з алкоголем. Ось цей виключили", - розповів радник мера.

Київрада і раніше забороняла продаж алкоголю у МАФах. Це рішення оскаржували в Антимонопольному комітеті, битви за продаж алкоголю точилися в судах. Саме тому, за словами політика, Київрада вирішила боротися з алкоголем у кіосках таким способом.

Якщо якийсь МАФ продає алкоголь, то його карають не за те, що заборонено продавати алкоголь, а за те, що видані йому документи не відповідають функціональним призначенням. Наприклад, місто видало кіоску документи на продажу хліба, а там продають алкоголь, роз'яснив політик.

Рішення про заборону алкоголю почне діяти, як тільки його підпише мер.

"Мафовики мають мотивацію продавати алкоголь, бо це 50% їхнього доходу, а мешканці мікрорайонів скаржаться на наливайки", - розповів депутат.

Якщо виявляється, що МАФ продає алкоголь, його документи анулюються, а приміщення мають демонтувати, розповів пан Білоцерковець.

Це правило стосуватиметься 6 тисяч законних МАФів у Києві. Не підпадають під нього 7% МАФів, які стоять на орендованій землі. Це близько 600-500 кіосків, у яких ще не закінчилися договори оренди.