Президент України пропонує об’єднатися для деокупації Криму

Петро Порошенко

Автор фото, Getty Images

Петро Порошенко пропонує визначити групу міжнародних союзників України з деокупації Криму, щоб скоординувати дії щодо повернення півострова під контроль України. Про це президент заявив під час свого виступу на міжнародному форумі "Yes".

"Ми маємо координовану та націлену підтримку наших партнерів в усьому світі, і я хотів би сьогодні запропонувати ідею створення міжнародних друзів деокупації Криму для того, щоб скоординувати спільні дії. Я планую обговорити це в Нью-Йорку на Генеральній асамблеї ООН", - сказав пан Порошенко.

Президент підкреслив, що розглядає виключно мирний шлях деокупації території через, зокрема, міжнародні санкції, суди та арбітражі.

Петро Порошенко також зазначив, що Україна стає більш інтегрованою до Євросоюзу і у майбутньому боротиметься за такі свободи, як вільний рух товарів, послуг, капіталу і людей.

Президент поінформував, що за 90 днів з часу запровадження безвізового режиму майже чверть мільйона українців відвідали країни Шенгену.

"Наше покликання - стати східним кордоном європейської цивілізації", - сказав президент.

Він також заявив, що країна планує приєднаємося до Митного союзу та Енергетичної хартії. А головною метою міжнародної політики країни є членство в НАТО та ЄС.

"Наступного року зустрінемося у Ялті", - сказав президент на завершення свого виступу на форумі.