Україна не може видати Саакашвілі Грузії – адвокат

саакашвілі

Автор фото, UNIAN

Лідера політичної партії "Рух нових сил", колишнього президента Грузії Міхеіла Саакашвілі неможливо екстрадувати до Грузії. Про це заявив його адвокат Маркіян Галабала.

"Його неможливо екстрадувати, оскільки людина без громадянства, яка до цього проживала і продовжує проживати в Україні не може бути видана інший країні", - сказав пан Галабала "Українським Новинам".

За його словами, це передбачено українським законодавством.

1 вересня прокуратура Грузії знову звернулася до української сторони з клопотанням про затримання і екстрадицію Саакашвілі. Зараз, за словами міністра юстиції Теї Цулукіані, грузинська сторона чекає рішення Києва.

Це не перша спроба Тбілісі домогтися екстрадиції Саакашвілі. Грузія вже двічі зверталася до Києва, але раніше отримувала відмову від української сторони.

Міністр юстиції України Павло Петренко заявив, що наразі грузинські документи перевіряє генеральна прокуратура України.

"Коли ці процедури буде виконано, ми будемо приймати відповідні рішення в чіткій відповідності з українським законодавством і міжнародним правом", - заявив пан Петренко.

На "першій батьківщині" Міхеіла Саакашвілі звинувачують у чотирьох кримінальних справах щодо зловживання владою під час його перебування на посаді президента Грузії. Сам політик називає висунуті проти нього звинувачення політично вмотивованими.

Президент Петро Порошенко раніше підписав наказ про позбавлення колишнього губернатора Одеської області українського громадянства.