Жінкам Тунісу дозволили виходити заміж за немусульман

Туніс

Автор фото, AFP

Підпис до фото,

Туніські жінки давно домагалися розширення своїх прав

У Тунісі скасували закон, який забороняв жінкам виходити заміж за немусульман.

Про це оголосила речниця президента країни Беджи Каїда Ес-Себсі, привітавши жінок зі здобуттям "свободи вибору чоловіка".

Раніше чоловік-немусульманин, який хотів одружитися з туніською жінкою-мусульманкою, мав прийняти іслам і надати сертифікат про своє навернення.

Туніс, населення якого на 99% складається з мусульман, вважається однією з найбільш прогресивних арабських країн з точки зору прав жінок.

Новий закон набуває чинності завдяки тому, що президент Ес-Себсі наполіг на скасуванні закону, ухваленого 1973 року, який обмежує умови вступу у шлюб.

Минулого місяця під час святкування Національного жіночого дня, він заявив, що шлюбний закон є "перешкодою для свободи вибору шлюбного партнера".

Обмеження також сприймали як порушення конституції Тунісу, ухваленої 2014 року після революції, що здобула назву "арабська весна".

Автор фото, EPA

Підпис до фото,

Жінки Тунісу в традиційних вуалях святкують Національний жіночий день

За словами кореспондента ВВС у Тунісі Рани Джавад, багато тунісців вважають усунення обмежень у шлюбному законодавстві ще одним важливим кроком у забезпеченні свободи жінки в країні.

У липні туніський парламент ухвалив новий закон, який скасував норму, що дозволяла ґвалтівникам уникнути покарання, якщо вони одружувалися зі своєю жертвою.

У країні було заборонено полігамію ще 1956 року, що є нетиповим для інших мусульманських країн.

Проте жінки в Тунісі все ще стикаються з дискримінацією, особливо у питанні спадщини, адже закони досі надають перевагу синам над дочками.

За оцінками туніської Асоціації демократичних жінок, майже 70% жінок у країні є жертвами насильства.

Минулого року правозахисна організація Amnesty International повідомила, що ознак, які свідчили б про покращення ситуації з правами жінок після революції 2010 року, все ще дуже мало.