Жінкам Тунісу дозволили виходити заміж за немусульман

Туніс Копирайт изображения AFP
Image caption Туніські жінки давно домагалися розширення своїх прав

У Тунісі скасували закон, який забороняв жінкам виходити заміж за немусульман.

Про це оголосила речниця президента країни Беджи Каїда Ес-Себсі, привітавши жінок зі здобуттям "свободи вибору чоловіка".

Раніше чоловік-немусульманин, який хотів одружитися з туніською жінкою-мусульманкою, мав прийняти іслам і надати сертифікат про своє навернення.

Туніс, населення якого на 99% складається з мусульман, вважається однією з найбільш прогресивних арабських країн з точки зору прав жінок.

Новий закон набуває чинності завдяки тому, що президент Ес-Себсі наполіг на скасуванні закону, ухваленого 1973 року, який обмежує умови вступу у шлюб.

Минулого місяця під час святкування Національного жіночого дня, він заявив, що шлюбний закон є "перешкодою для свободи вибору шлюбного партнера".

Обмеження також сприймали як порушення конституції Тунісу, ухваленої 2014 року після революції, що здобула назву "арабська весна".

Копирайт изображения EPA
Image caption Жінки Тунісу в традиційних вуалях святкують Національний жіночий день

За словами кореспондента ВВС у Тунісі Рани Джавад, багато тунісців вважають усунення обмежень у шлюбному законодавстві ще одним важливим кроком у забезпеченні свободи жінки в країні.

У липні туніський парламент ухвалив новий закон, який скасував норму, що дозволяла ґвалтівникам уникнути покарання, якщо вони одружувалися зі своєю жертвою.

У країні було заборонено полігамію ще 1956 року, що є нетиповим для інших мусульманських країн.

Проте жінки в Тунісі все ще стикаються з дискримінацією, особливо у питанні спадщини, адже закони досі надають перевагу синам над дочками.

За оцінками туніської Асоціації демократичних жінок, майже 70% жінок у країні є жертвами насильства.

Минулого року правозахисна організація Amnesty International повідомила, що ознак, які свідчили б про покращення ситуації з правами жінок після революції 2010 року, все ще дуже мало.