Суд виправдав фігурантів справи 2 травня в Одесі

Одеса, 2014 рік Копирайт изображения Getty Images
Image caption 2 травня в Одесі проходив матч між місцевим "Чорноморцем" та харківським "Металістом", фанати яких долучилися до проукраїнського маршу в центрі міста

Іллічівський суд Одеської області виправдав підозрюваних у справі про події 2 травня 2014-го на Грецькій площі Одеси, повідомляють новинні агенції.

Основну частину доказів обвинувачення суд не прийняв. Зокрема, щодо участі підозрюваних у масових заворушеннях, які спричинили за собою тяжкі наслідки - смерть і травми людей.

2 травня 2014 року в Одесі в ході масових заворушень загинули 48 людей, понад 200 були поранені. Більшість з них загинули у Будинку профспілок.

Сутички у той день почалися між ультрас футбольних клубів "Чорноморець" та "Металіст" з одного боку й проросійськи налаштованими активістами - з іншого.

Протистояння і бійки тривали у центрі міста, згодом все це переросло у переслідування проросійських активістів у різних частинах Одеси і, зокрема, на Куликовому полі. Саме там було найбільше жертв, зокрема, через підпал Будинку профспілок, в якому вони сховались.

Обидві сторони конфлікту закидали одна одну пляшками із запальною сумішшю, вели стрілянину. Проросійські активісти обладнали у Будинку профспілок вогневі точки, звідки прицільно стріляли по проукраїнських активістах.

Після того, як спалахнула пожежа, багато людей не мали змоги вийти із Будинку профспілок.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему